Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A Meltdown és a Spectre 1,2...

A Meltdown és a Spectre 1,2 miatti patchelés mennyi ideig lesznek lelassulva az Intel processzorok?

Figyelt kérdés
Illetve mennyire lassulhat be egy pc és laptop (Win8 és Win10) és milyen károkat okozhat egy i5-ös processzorban?

2018. jan. 6. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Újfent csak idézni tudom magamat:

[link]


A Meltdown miatti patch ESETLEG lassíthatja a processzort, de ez erősen függ az alkalmazott kódtól. És még jöhet ki újabb, hatékonyabb patch is, ami nem lassít annyira.

2018. jan. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy hanydick generációs a procid. ha jól tudom, akkor a legújabb 7th generációs intel procikat már nem érinti.
2018. jan. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2: Azok is érintettek

"Which systems are affected by Meltdown?


Desktop, Laptop, and Cloud computers may be affected by Meltdown. More technically, every Intel processor which implements out-of-order execution is potentially affected, which is effectively every processor since 1995 (except Intel Itanium and Intel Atom before 2013). We successfully tested Meltdown on Intel processor generations released as early as 2011. Currently, we have only verified Meltdown on Intel processors. At the moment, it is unclear whether ARM and AMD processors are also affected by Meltdown."

Forrás: [link]

2018. jan. 7. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Desktop gépeken nem hiszem, hogy észre lehet venni. Én legalább is egyik oprendszeren sem tapasztaltam a mindennapi használat során semmit, amióta van javítás rá. Hogy mennyi ideig? Ki tudja? Lehet, hogy addig, amíg nem cseréled ki olyan CPU-ra, ami már nem (ebben) érintett.
2018. jan. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!