Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az lehetséges hogy az Avast...

Az lehetséges hogy az Avast vírusírtó csak úgy minden jel nélkül lenyúl pénzzel?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, nem, nem rendeltem meg semmit, be sem volt kapcsolva a gépem, reggel láttam telefonon ezt az e-mailt. Nem is szoktam használni az Avastot, egyszerűen a gépre telepítették megvételkor.

A payPal küldött róla számlát (e-bay-nél szoktam használni, tehát tudja a számlaszámom)

De hogy lehetséges az hogy minden jel és kérdés nélkül levesz ennyi pénzzel?

Okoskodók kíméljenek pls


Ezt az e-mailt kaptam:


Köszönjük, hogy a(z) Avast Internet Security (60-day Trial) - 1 PC, 1 éves ingyenes próbaverzióját választotta! Az ingyenes próbaverzió használati ideje lejárt, ezért kiszámlázzuk Önnek a használat díjat. Kérjük, tekintse meg az előfizetés vásárlásának adatait.


Hely neve: AVAST Software s.r.o.

Rendelés azonosítója: ------------


Rendelés adatai:

Termék AMOUNT

_____________________________________________________________________________


1: Avast Internet Security (60-day 11 805 Ft

Trial) - 1 PC, 1 éves.


_____________________________________________________________________________


Részösszeg: 11 805 Ft

Adó: 3 185 Ft

Szállítás:

Összesen: 14 990 Ft



2018. jan. 18. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Le is vonták a pénzt a számládról? Egyébként én ezért nem használok PayPal-t, és főleg nem használom netes vásárlásra a rendes bankkártyámat a hozzá tartozó számlával. Van egy internetes kártyám, amihez tartozik egy külön számlaszám, amire mindíg csak annyi pénzt teszek, amennyi az aktuális vásárlás összege, egyébként meg nincs rajta pénz, így nem fordulhat elő, hogy bárki bármiért is lenyúlja a pénzemet.
2018. jan. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
74%
Fogadni mernék, hogy ez csak egy újabb adatopós email, amiről te csak azt hiszed, hogy a Paypal küldte, és ha rákattintanál a benne lévő link valamelyikére, akkor egy a Paypalhoz hasonló oldalra jutnál, ami a Paypal felhasználónév+jelszódat kéri. Ha megadod, akkor le is fognak nyúlni pénzzel. Ha már megörtént, akkor AZONNAL lépj be a Paypalra úgy, hogy te beírod a címét. Ha már belépni sem tudsz, akkor kérj jelszóemlékeztetőt.
2018. jan. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

"Az ingyenes próbaverzió használati ideje lejárt, ezért kiszámlázzuk Önnek a használat díjat."


Nem érzed te ezt egy kissé furának? Mondjuk kamunak?

2018. jan. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már olvastam itt a gyakorinegy hasonlót, szintén az Avasttal kapcsolatban. Ugyanez volt, lejárt a próbaidő és automatikusan úgy vette, hogy megveszed a terméket. Nem emlékszem pontosan mi volt a hiba, talán az, hogy jelezni kellett volna próbaidő előtt. Szóval ez egy rendes tranzakciónak tűnik, nem hiszem hogy vissza tudod szerezni a pénzed.
2018. jan. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2018. jan. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez sajnos egy bevett szokás, hogy ha a próbaidő lejárta előtt nem mondod le a szolgáltatást, akkor automatikusan kiszámlázzák a következő évet. Szerencsére 30 napos pénzvisszafizetési garanciát is vállalnak, beszélj mihamarabb az ügyfélszolgálattal.
2018. jan. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Avast-nál van ingyenes és fizetős felhasználás is, a fizetős nyilván többet ad.

Nem egyszer dobta már fel nekem, hogy kezdjem meg az fizetős szolgáltatást 30 napig ingyenesen. Tehát kipróbálhatod, mit tud a fizetős szolgáltatás, de az CSAK 30 napig ingyenes.


Természetesen a lehető legátlátszóbb szürkével van jelölve a nem kérem, maradok az ingyenes verziónál gomb.

Gondolom te jó kis user módjára rákattintottál az ingyenes időszakra, bepötyögted amit kér, az Avast pedig a megállapodás szerint előfizetéses rendszerben levonta a pénzedet.


Nincs itt semmi csoda, átverés, te voltál figyelmetlen.

2018. jan. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!