Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Van megoldás, vagy újratelepítés?

Van megoldás, vagy újratelepítés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap a számítógépen neteztem le akartam tölteni egy zenét és mikor rákattintottam a letöltés gombra nem a zenét hanem vírusokat töltött le amik hazavágták a gépet. a vezérlőpultban minden ismeretlen programot töröltem így visszaállt a gép. De állandóan beugrik egy internetes oldal ( az internet kapcsolatot megszűntettem) aminek "laserveradedomaina" a neve és nem tudom eltűntetni, meg egy programot akar telepíteni amihez úgyszint kellene a net.

Két kérdést szeretnék feltenni.


1., Valahogy meg lehet szüntetni ezeket a beugró ablakokat, ha igen hogyan?

2., A vírusok minden fájlt tönkretettek, gondolok itt a zenék, videók, filmek, képek, dokumentumok, és játékmentésekre?

Tudom használni öket de ha mondjuk egy másik gépre másolnám a fájlokat azt a gépet is megfertőzik? Közeljövőben új gépet szeretnék összerakni és erről szeretném arra másolni a cuccaim. Ja még valami!! Telóról leszedtem egy vírusírtót amit telepíteni akartam de nem engedte mert valamit angolul írt ki, annyit értettem hogy valami hibás memóriára hivatkozik és nem tudja telepíteni.

Kérlek titeket olyan válaszoljon aki tudja a válaszokat a kérdéseimre! Fontos lenne.

Előre is köszönöm!



2018. jan. 30. 13:21
 1/9 Shaddark ***** válasza:

1., Valahogy meg lehet szüntetni ezeket a beugró ablakokat, ha igen hogyan?


Meg lehet, de szerintem keress egy szakembert ehhez. Szerintem ha ezt így megkérdezted itt akkor nem érdemes belekezdened mert rengeteg idődet fogja elvinni mire rájössz hogy mit hogyan érdemes.


Másolhatsz nyugodtan, de a másik gépen legyen azért valamilyen védelem.

Valószínűleg beleírt a vírus(ok) a regisztridbe, és most memóriából újragenerálja magát, így ha nincs tapasztalatod benne egyszerűbb menteni és újratelepíteni.

2018. jan. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
kösz a segítséget!
2018. jan. 30. 14:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Az adwcleanert -t keresd meg és futtasd
2018. jan. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Ilyen eseteben újratelepíteném a helyedben. Remélem van C és D partíciód, és a D-n vannak az adataid!
2018. jan. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
És minél hamarabb telepítsd újra!
2018. jan. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet kedves utolsó hogy nincs semilyen patríció
2018. jan. 30. 16:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Próbáld csökkentett mód hálózattal indítani (google), és ezt futtatni [link]
2018. jan. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"1., Valahogy meg lehet szüntetni ezeket a beugró ablakokat, ha igen hogyan? "

Mint minden ilyen "Vírust kaptam, mit tegyek"-jellegű kérdésnél elmondom:

1. Tessék a kártevő-kereső programokat - mint például (a teljesség igénye nélkül):

* Malwarebytes Anti Malware: [link]

* Hitmanpro: [link]

* ADWCleaner: [link]

* Zemana: [link]

* Spybot: [link]

csökkentett módban (így a kártevő kevésbé fejtheti ki az élő rendszeren a hatását),

* [link]

kikapcsolt rendszer-visszaállítás mellett futtatni.


2. Érdemes lefuttatni rendszerindulás előtt (így a kártevő nem fejtheti ki az élő rendszeren a hatását) elinduló antivírus-termékkel

* [link]

végigvizsgálni a gépet - több szem többet lát alapon.


3. Érdemes a böngészőt gyári alapbeállításokra állítani:

* [link]

* [link]

* [link]

így nem lesznek felugró ablakok, automatikusan betöltődő oldalak, stb.


"2., A vírusok minden fájlt tönkretettek, gondolok itt a zenék, videók, filmek, képek, dokumentumok, és játékmentésekre? "

Jó esetben - ha nem ransomware-t kaptál be, ami lekódolja az állományokat - nem.

2018. jan. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mentsd le az adataid valahova és telepítsd újra, de már két partícióval a gépet. C-nek mondjuk adj 100GB-ot, a maradék a D az adatoknak. Lehet ez lesz a leggyorsabb megoldás. Azért is mert a későbbiekre nézve is jobb, ha két partíciód van.
2018. jan. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!