Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az eBay.com ról biztonságos a...

Az eBay.com ról biztonságos a rendelés?

Figyelt kérdés

Egy cipőt néztem ki egy egyszerű fekete sportcipőt habár azt mondják itt a ruhák minősége az nem olyan jó de gondoltam teszek egy próbát vele már amit kinéztem le is mértem magamnak 44-es méret jött ki a belső talp hossz méretéből és nem is olyan drága mert kb 4000 Ft ugye már kínaiba is kb ennyi egy gagyi bár lehet ez is gagyi de gondoltam megpróbálom, egyébként a cipőket a Deichmann ból szoktam venni de ezt most nem lényeg!

A kérdésem az, hogy bár eddig még csak 2× rendeltem külföldről Kínából egészen pontosan a gearbest-ről egyszer most január 3.-án ami kb 25.-ére itt is volt és most februárban is rendeltem azt is Kínából ugyan úgy 3.-án az még nincs itt de azt olvastam most késnek a csomagok Kínából ott ugyanis elvileg holdújév van, de remélem megkapom még ha késve is!


Az eBay el egyébként meg annyit hogy ott ugye eladók vannak és nem tudom, ott tuti, hogy nem jönnek rá a banki adataimra egyébként paypal al fizetek azt mondták az még biztosabb és hogy ott ha nem kapok meg valamit akkor vissza tudom igényelni a pénz de ez hogy van az eladó utálja vissza vagy a paypal ön vagy az eBay kell majd ezt jelezni majd, egyébként mennyire gyakori az ilyan bár már minden megnéztem igaz még nem regisztráltam be de az eladó többnyire pozitív visszajelzést kapott a termékeire és sokat el is adott belőle még azt nem értem, hogy pl a cipő 4000 Ft akkor ott van hogy ingyenes szállítás de ez mindenhová érvényes ide Magyarországra is ingyenes tehát akkor csak kifizetem a cipő árát és várok ennyi mert azt írja hogy kb április 7 és május között itt tényleg ilyen hosszú az idő mire megérkezik és hol és meddig tudom illetve kinél kell jezelni ha nem érkezik meg, bocsi hogy ennyit regelek de egyáltalán nem vagyok jártas az ilyesmiben egyáltalán hogy tudom azt bizonyítani hogy nem kaptam meg, még annyira hogy ha megrendelem akkor itt ezt automatikusan kapok hozzá követés vagy azért is fizetni kell mint pl a gearbest en!

Köszi előre is!



2018. febr. 18. 15:46
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyébként ez igaz nem ide tartozik de a gerbesten mit jelent a CJAHAM mert a multkor amikor legutóbb rendeltem, akkor BElGiUM POST volt ott
2018. febr. 18. 16:41
 2/3 anonim ***** válasza:

Használd nyugodtan a PayPalt fizetésre, az nem adja ki a bankszámlád adatait az eladónak.

Nekem már van több száz rendelésem, ebből 2 nem jött meg, azoknak visszakaptam az árát.

Meg volt vagy 2-3 olyan rendelés, ami a megadott időintervallumhoz képes jóval később érkezett meg. Legutóbb két db kést kaptam meg késve, azokra 2 hónapot vártam.

Kínábó, Hong-Kong -ból, stb.. igyen postával (Economy intl. shipping) rendelt termék szálltási ideje nagyjából 2-3 hét között van általában. De vannak ettől eltérő esetek is,bár nem az a jellemző.

Ha nem kapod meg, írsz az eladónak, ha nem reagál, vagy nem tetszik a válasza, akkor pedig indítasz az eBay -en a vásárlással kapcsolatban egy "Case" -t.

Azt kivisgálja az eBay és ha igazad van, visszakapod az árát. Többnyire a vásárlóknak van igazuk, az eBay is inkább a vásárlókat védi.

Cipőt, ruhát viszont rizikós venni látatlanban. Biztosan volt már részed olyanban, hogy pl. ott van a cipőboltban egymás mellet két eltérő fazonú, márkájú 44-es cipő, az egyik tök kényelmes, a másik meg nyom és szorít, szétmegy benne a bütyköd, stb...

Kínai cipőnél a ráírt méret nem garancia sosem.

2018. febr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jó értem köszi azért a választ a paypal ban abban biztos voltam mert már sokszor használtam de az eBay én még soha ugye ahol eladók vannak!
2018. febr. 19. 03:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!