Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mennyire befolyásolja a gépet...

Mennyire befolyásolja a gépet vagy a vírusirtót a "hamis" licensz?

Figyelt kérdés

Eset Nod32 Antivírust használok, és találtam egy érvényes licenszt, ami 2020.01.06.-ig érvényes.

Nyomtam pár Ellenőrzést és nagyon jól működik. Nem talált semmi kártevőt.

Megkérdeztem egy barátom, hogy befolyásolja e az ellenőrzéseket a "hamis" licensz.

Azt mondta, lehet..

Most nem tudom, igaza van e..

Nem értek hozzá.



2018. márc. 25. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hamis virusirto kb csak disznek jo.
2018. márc. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A modern vírusirtók mindegyike valós idejű védelmet ad, azaz interneten át monitorozza a gépet, ha kijön egy új vírus, automatikusan update-eli magát, stb. Érvényes licenszet nem lehet "találni", hanem kifizeted az árát, és cserébe az ESET küld neked egy kódot, és online ellenőrzéssel hitelesíti az aktiválást. Ha nálad ez nem történt meg, hiába virít ott a "2020.01.06.-ig érvényes", ha jön egy új világméretű vírushullám, azt te is megszívhatod. A WannaCry zsarolóvírus ellen az ESET még aznap elkészítette a védelmet, de több ezer hamis NOD-ot használó gépét fertőzte meg, mert nem volt aktív a valós idejű védelem.
2018. márc. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 fersk ***** válasza:
0%
Kettes válaszoló, te most nagy butaságot írtál.
2018. márc. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem befolyásolja
2018. márc. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor nem befolyásolja a víruskeresést a leírtak alapján.
2018. márc. 26. 21:15
 6/10 anonim ***** válasza:
#3: Indokok, bizonyítékok, ellenérvek? Ja, hogy az nincs? Sejtettem.
2018. márc. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 fersk ***** válasza:
0%

"mert nem volt aktív a valós idejű védelem."

Tehát mikor a "hamis" licencet visszaigazolja, utána kamu fájlokkal történik minden frissítés, és a tálca ikont nem engedi jelezni, hogy igazából nem aktív. Értem. És ezt hogy? :DD

2018. márc. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valamikor régen az EAV-s licenszkód elég volt az aktiváláshoz, de annak régóta vége. Ugyanolyan a licenszelése, mint a Microsofté, számok-tetű-írásjelek kombinációja. Amikor telepítés után beíród, ellenőrzést tart a szervere és nem lesz teljes értékű a védelem (minden átmegy pl. a tűzfalon, nem ismeri fel az új kártevőket stb.). Egyszóval ez az, amin nem lehet takarékoskodni, egyébként vannak kedvezmények is, féláron is megvehető egy évre a licensz. És ha már Eset, akkor legyen a zsarolóvirusok és a bitcoin bányászok elleni védelem is, ez az Eset Internet Security11. [link]
2018. ápr. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*számok-betűk-írásjelek
2018. ápr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!