Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Folyamatosan jelez a Malwareby...

Folyamatosan jelez a Malwarebytes az svchost. Exe miatt, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Egyszer volt már ugyanez a problémám: percenként 5x jelzett, hogy "A program a webhelyet kártékonynak észlelte és letiltotta a hozzáférését." Iszonyat idegesítő volt, így letiltottam az értesítéseket. Kb. egy hónap után feloldottam a tiltást, de már nem volt probléma, nem jelzett. Most megint elkezdte ugyanezt, kb 2 hónap után. Ellenőrzés során nem talál semmit. Az Eset Smart Security sem jelez problémát. Mindkét program fizetett licenszes. Mi lehet a baj?

2018. márc. 28. 20:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

fapacid van, ami a rendszerfájlokat fertőz.

Az Eset -el meg megesik ilyen, nem tud 100% -on véden egy vírus kergető se. (Max 80~90%)

DE az is csak a "gyanús" ismert támadási módon próbálkozó programokra érvényes.

Ha te telepíted, pl. egy játék crack -jével, és felruházod rendszergazdai jogokkal, akkor védtelen.

2018. márc. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Annyi furcsa még nekem, hogy ha a Malwarebytes látja, hogy nem jó az úgy ha az svchost.exe ide meg oda akar csatlakozni, akkor miért nem távolítja el a kártevőt? (Amúgy 73 svchost.exe fut egyidejűleg, ami kicsit soknak tűnik. De nem lassú a gép.)

És ha valóban trójaim van, akkor miként tudom eltávolítani, ha se az Eset, se a Malwarebytes nem talál semmit?

2018. márc. 28. 23:24
 3/15 A kérdező kommentje:

Bakker, közben leesett, hogy valószínűleg Kryptikem van...

Az elmúlt időszakban néhányszor random jelzett az Eset, hogy karanténba rakott egy Kryptiket.

2018. márc. 28. 23:32
 4/15 anonim ***** válasza:

Azért nem tudja eltávolítani mert a rendszer kernel szintjére ásta be magát.

Hiren's BootCD vírus kergetőjével kéne Live módba.

2018. márc. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom.
2018. márc. 29. 07:10
 6/15 anonim ***** válasza:

Ezt az online scannert futtasd le.

[link]

2018. ápr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy ha az aktivált Eset Smart Security 11 nem talál semmit, akkor miért találna bármit is ez az Online scanner? Amit nem mellesleg ugyanúgy az ESET készített...

Na mindegy, azért adok neki egy esélyt.


Egyébként: csökkentett módban sem talált semmit a Malwarebytes, az Eset meg el sem indul. :/

Arra valami tipp, hogy hogyan tudnám életre kelteni csökkentett módban az Eset-et?


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2018. ápr. 1. 17:16
 8/15 A kérdező kommentje:
Természetesen nem talált semmit.
2018. ápr. 1. 19:37
 9/15 anonim ***** válasza:

Ezt töltsd le, csomagold ki, és futtasd a herdProtectScan fájlt.

[link] Ha ez se találja meg...

(Internet kapcsolat kell hozzá)

2018. ápr. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Folyamatban
2018. ápr. 1. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!