Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Frissen telepített Windows...

Frissen telepített Windows XP-re szükséges feltelepíteni az eddig megjelent frissítéseket?

Figyelt kérdés

Céges gépek, új rendszerre nincs lehetőség/pénz.

A telepítő amit használtam gyári SP3-as.

Az azóta megjelent frissítéseket fontos feltelepíteni?

Vírusirtó van a gépeken (Eset Endpoit Antivirus)



2018. ápr. 13. 09:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes minden (biztonsági) frissítést feltenni.

Főleg a KB4012598-at a Wannacry ellen.

2018. ápr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Esetleg félve megkérdem: ha nem vagytok nagyon csak Windows alatt futó programokhoz láncolva (aminek nincs nem-Windowsos alternatívája) - Linux?

Ha régiek a gépek egy kisebb rendszerigényű ablakkezelővel XFCE, LXDE - ellátott friss disztribúció - Xubuntu, Linux Mint XFCE, Debian - az aktív terméktámogatása - ami a Windows XP-nek már nincs - révén kicsit biztonságosabb választás lehet.

2018. ápr. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

Mindenképpen érdemes felrakni az összes megjelent frissítést rájuk.


A Linuxal gondolom az lenne a gond, hogy

1. a kérdező nem egy túl képzett IT-s, ha ilyet kérdez és ráadásul itt a gyk-n,

2. Sok céges alkalmazásank nincs esetleg Linux verziója, egy Vine-al meg mégúgysem bírna el a kérdező (lásd: 1-es pont).

2018. ápr. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

1# által ajánlott: Wannacry-t érdemes.

Mennyi tárhely van a gépeknek?

Linux az nem lenne rossz alternatíva: Lubuntu(pld.),de ha a windowshoz jobban értettek akkor maradjon az.(amúgy a linuxok sem "varázs" oprendszerek,könnyű a kezelésük,újabbak)A lubuntu telepitője pld: 800-1000mb között van valahogy.

2018. ápr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Jaja Lubuntu vagy Linux Mint (utóbbi "Windows-osabb" küllemű és ha nem játszik az ember, akkor sokkal felhasználóbarátabb, kisebb erőforrás igényű és gyorsabb mint egy Windows).
2018. ápr. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Biztonsági frissítéseket, a többi hanyagolható.

Én integrálnám a telepítőbe, mint minden gépen egyesével frissíteni.

(Nekem 1 van is, csak a Wana még nincs benne...)

2018. ápr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#5: Linux Nem kisebb erőforrás igényű mint egy Win7 -es.

Illetve GUI felület akadósabb, ha gyengébb integrált kártya van.

Sőt, ha nagyon régiek a gépek, akkor már az új verziókban lehet nincsenek is benne alapból a hardverek vezérlői, ami plusz szívást eredményezhet.

2018. ápr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hát igen, nem vagyok it-s, életemben nem használtam még linuxot.

A cégben ahol dogozom már pár éve nincs rendszergazda, aztán én lettem befogva erre a feladatra, mivel az ismerőseimnek (köztük a főnökömnek is) szoktam javítani, telepíteni a gépüket.

Az integrált telepítő jó ötlet, lehet délután össze is dobok egyet, úgyis a többi gépet is újra kell telepíteni a közeljövőben.

2018. ápr. 13. 12:20
 9/14 anonim ***** válasza:
#7: Láttál már Windows 7-et és mondjuk egy Lubuntut futni egy 2GB RAM-al rendelkező régebbi gépen? Valószínűsítem, hogy nem. Próbáld ki egy vmware player, vagy egy VirtualBox alatt, hogy melyik mennyi memóriát használ és mennyire használja a CPU-t / diszket. Nagyon meg fogsz lepődni.
2018. ápr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#8: szerintem torrenten találsz milliót, nem biztos, hogy érdemes csinálni külön telepítőt (főleg, hogy azért nem úgy működik, hogy csak klikk-klikk aztán már össze is dobtál egyet). Ha mégis úgy döntesz, hogy összeraksz egyet, akkor nLite.
2018. ápr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!