Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy tudom feloldani a mappán...

Hogy tudom feloldani a mappán lévő tiltásokat?

Figyelt kérdés

Készítettem egy másik fiókot a gépemre, hogy a tesóm is tudjon játszani. Azonban, vannak olyan személyes dolgok amiket nem szeretném, hogy más is lásson , így a vendegfiókba belépve megtagadtam az olvasást, módosítást és másolást a felhasználóknak.

A probléma az, hogy így a fő fiókban (Rendszergazdai fiók) nehezebben megnyitni a fájlokat, mert ugye le vannak védve. Próbáltam visszamenni és levenni a védelmet, de nem megy úgy, ahogy szerettem volna (mappákba be tudok lépni, azonban a tulajdonságok, biztonság menüfül alatt meg kell minden ehyes fájlnál adni a jogosultságot az olvasásra).

Szeretném gyorsabban intézni ezt, mert van egy pár mappa és fájl amit nagyon időigényes lenne így feloldani.

Van valami javaslat? Ha törlöm a másik felhasználói fiókot akkor megszűnik a tiltás?



2018. ápr. 26. 11:18
 1/1 Shaddark ***** válasza:

A mappán állítsd a jogosultságot ne a fájlokon.

(Biztonság - Speciális fül)

Ha kész vagy a beállítással kattints a jogosultságok örökítése gombra és a mappán / almappán / fájlokon lévő jogok felülíródnak arra amit most állítottál.

Win10 alatt legalul találod.

2018. ápr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!