Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » HELP! Ez, hogy lehetséges? A...

HELP! Ez, hogy lehetséges? A többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Még sose tettem fel ide kérdést. De ma muszáj voltam, mert ledöbbentem.. A mai nap egy chat-es oldalon voltam Firefoxxal és inkognitó-t használtam ami ritka mert nem nagyon szoktam, de ha eszembe jut akkor bekapcsolom. A lényeg, hogy akivel beszéltem az küldött egy linket és én hülye rámentem egy átirányitott oldal volt, de a végén a youtubot hozta fel mondom oké. A másik fél kérdezte hova valósi vagyok és leírta a településemet. Én már akkor nagyot néztem utána gondolom az ő gépéről kimásolt olyan adatot hogy milyen böngészőt használok hol lakok(település nevet) ip cím és az is rajta volt, hogy mikor kapcsoltam be a gépemet? Kérdeztem tőle hogy ezt hogy csináltad? Mondta hogy ilyet már a 12 éves gyerek is tud.. És a végén írta hogy megy a trójai!! Ilyen hogy lehetséges?? Hogy a fenébe jut hozzá ilyen adathoz?? Vagy csak én vagyok ennyire lemaradva a korral?? A válaszokat előre is köszönöm!

2018. máj. 22. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Elindított egy webszervert mondjuk a saját gépén, ahova kirakott egy html-t, amiben van egy youtube linkre való átirányítás. Ezután a webszervere logjaiban megnézte az IP címedet és lekérdezte pl. ezzel a helyet: [link]

Windowsban telepítőben már ezer éve benne van az Internet Information Services, csak fel kell rakni és még html ismeretek sem kellenek egy http redirect beállításához, csak egy pár kattintás.

2018. máj. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De az ilyen dolog teljesen legális?

Kivédeni akkor gondolom nem lehet..

2018. máj. 22. 15:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne illegális. Az összes megnyitott weboldal eltárolja az IP címed. Ki lehet védeni, elég minimálisan használni az eszed. Pl. olyan URL-re kattintasz csak rá, amit ismersz. Pl. youtube video esetén youtube.com youtu.be cím van az url-ben, az valsz. valóban a youtube-ra fog irányítani.


De egyébként kit érdekel, hogy tudja az IP címed? A pontos címet nem lehet belőle megtudni, max. a várost és a szolgáltatód hamarosan új IP címet fog adni neked.


A "megy a trójai" meg szimpla nagyzolás volt a részéről, majd pont egy ilyen csíra fog megírni, vagy akárcsak használni tudni egy vírust.

2018. máj. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akarom mondani miért ne lenne legális...
2018. máj. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!