Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feltörtek vagy lehet valami...

Feltörtek vagy lehet valami más? Beléptek a fiókomba a face szerint Budapestől és természetesen a közelében sem voltam a városnak. (Hajnali 1kor volt) Kitiltottam plussz jelszócsere de mikor utána megnéztem honnan jelentkeztek be már nem volt ott.

Figyelt kérdés

2018. júl. 15. 03:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Minden ami nem GPS vagy hasonló technológiai helymeghatározásra szolgál, elég pontatlan.


IP alapú az van, hogy Ország vagy Város pontossággal határoz meg. Azaz Ország esetén, a főváros a legvalószínűbb a lélekszámból adódóan. De mint látható nem mindig.


Telefon térető három-szögeléssel lehet behatárolni, de az is már egy zóna. Igaz városnál kisebb területet ölel fel.


A jelszó csere mindenképp javasolt. Továbbá erős jelszó. Minden olyan ami a következőkben szerepel érdemes kerülni:

- olyan szöveg részlet ami azonosít: életkor, születési év, hó és nap. Akár a kombinációi

- becenevek vagy annak részletei

- szótári vagy értelmes szavak pl.: almafa

- alfanumerikus betűktől való eltérő karakter hiánya

- cég vagy iskola neve, annak részlete vagy rövidítése

- billentyűzetben fellelhető egymás melletti vagy struktúra szerinti karakter sor (pl.: "qetuo" mivel egymás mellet van csak kettesével)

2018. júl. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!