Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudhatom teljes biztons...

Hogyan tudhatom teljes biztonságba a gépemet a vírusoktól?

Figyelt kérdés

Annyira elegem van a sok vírusból, hogy az valami hihetetlen. Nemrég raktam össze az új gépem és egy-két hét alatt úgy megtelt vírussal, hogy azt elmondani nem lehet. Avast egyszer windiwson kívül is kellett egy tisztítást végrehajtson, mert egy csomó fájlt megfertőzött valami a rák, valamint a kérdés kiirása elött még egy kékhalált is kaptam. Az lenne a kérdésem, hogyha újratelepíteném a gépet (mert ezek után szerintem elkerülhetetlen) akkor mi a teendő, hogy a lehető legjobb biztonságot elérjem?(100% biztonság ugyebár a lehetetlenségnél is lehetetlenebb). Milyen programokat töltsek le először, milyen vírus írtót ajánlotok, vagy más programokat, amik védik a gépet az internetes vírusoktól, milyen bővítményeket használjak, valamint ha már "szűzbe rakom" a gépet, akkor pontosan milyen drivereket kell letöltenem. Természetesen eddig nagyon nem figyeltem, egyszer balesetből internetes letöltéskor kikapcsoltam a vírusírtót, ekkora hibát ezek után nem követek el. Előre is köszönöm az értelmes kielégítő válaszokat.


Config:

Ryzen 5 1600

GTX 1060 6gb

Gigabyte AB350m gaming 3

16gb 2666mhz ram



2018. aug. 3. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem szoktál esetleg rendszeresen "felnőtt" oldalakat látogatni? Azon belül pedig "necces" kereséseket végezni? Ha igen, akkor a válasz is megvan. Válts TOR böngészőre.
2018. aug. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A 100%-os biztonság is lehetséges: húzd ki belőle a netet és nem is csatlakoztass hozzá a jövőben semmilyen külső hardvert.

Egyébként pedig elég az, ha nem "normálisan" használod a gépet. Azaz nem nézegetsz mindenféle vírus-gyanús weboldalakat meg nem telepítesz össze-vissza programokat. Ez 99,9%-ban elegendő. Én például sosem használtam vírusirtót, mégis egyszer sem volt vírusos a gépem (legfeljebb csak a tudtomon kívül) pedig az elmúlt 6 évben napi 10-12 órában használom. Egyébként pedig ha mindenféleképpen valami komoly védelemmel szeretnéd ellátni a géped, akkor egy hardveres tűzfal használata is ajánlott.

2018. aug. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
* "ha nem "normálisan"" helyett "ha "normálisan""
2018. aug. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Ha "felnőtt" oldalak anyaga okozza, akkor a TOR is segít.Én is rengeteget használom a gépet, és a TOR előtt ugyanebben a cipőben jártam. Ha éppen "rajtam van", akkor csak a TOR-ral lépek fel, és azóta semmi gond!

2018. aug. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
12 eve nem hasznalok virusirtot, 15 eve netezek, soha nem volt virusom. User error lesz az
2018. aug. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
uBlock Origin bővítmény a böngésződhöz + Malwarebytes valós idejű védelme + emberi okosság majdnem 100%-os védelmet nyújt.
2018. aug. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

"User error lesz az"


Én is ezt próbálom feltételezni, csak az okát is tudva! :-)

2018. aug. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy live linux-ról CD bootolni. Úgy nem lesz semmi gondod.
2018. aug. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Elég fura.. Ott valami behúzza a vírust amit mindig felraksz (valamelyik megszokott programod) vagy maga a windows vírusos (gondolom torrentes)

Vagy ha túl öreg Windowst használsz XP-ét pl.. Nekem vásárolt Eset Smart van szépen teszi a dolgát.

2018. aug. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
28%

"Elég fura.. Ott valami behúzza a vírust amit mindig felraksz (valamelyik megszokott programod) vagy maga a windows vírusos (gondolom torrentes)


Vagy ha túl öreg Windowst használsz XP-ét"


Köszönjük, értelmes lehetsz Te is.

Menj szépen vissza kapálgatni.


----------

"akkor pontosan milyen drivereket kell letöltenem"


A drivereket mindig a gyártó oldaláról szedd le,

1. alaplapi pl. audio, chipset, sta, lan

[link]

2. a VGA szintén a gyártó oldaláról.

3. ha van egyéb HW pl, TV, kamera ami drivert igényel akkor azt is a gyártó oldaláról

4. a Win, lehet torrent-ről is, de csak MSDN legyen, nem pedig buherált/herélt.

5. ha minden driver fenn van akkor jöhet Malwarebytes+KIS

6. Én FF-t használok böngészésre, ahhoz pedig a ublock origin-t

7. tudatos böngészés ez 99,99% védelmet nyújt

8. ha torrentezel és programokat is töltesz le akkor mindíg olvasd el a hozzászólásokat

és !!csak!! akkor kapcsold ki a védelmet ha ezt ajánlják a telepítés során továbbá a kizárásokhoz adását.

Ennyi.

2018. aug. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!