Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Meg tudom nézni, ha valaki...

Meg tudom nézni, ha valaki rácsatlakozik a wifimre? Nagyon lassú a netem is és a gépem is, nem tudom, mitől.

Figyelt kérdés

Alapból elég lassú a netem, de vidéken csak ez van.

Viszint még lassabbnak érzem, mint 1-2 éve.

Pedig még a gépem is új.

Lemérem, elvileg azt adja, ami a díjcsomagban van.

De az jutiott eszembe, hogy mi van, ha az egyik szomszéd fel tudja törni, és lopja a netet?

Én annyira nem értek hozzá, de nem hiszem, hogy túl bonyolult.

A jelszó az, amit a szolgáltató adott, a routeren van, így legalább nem tudom elfelejteni meg elkavarni.

Hogy tudom megnézni, hogy hány eszköz csatlakozik rá?

Házon belül 2 laptop, + a telefonom, de ezeket nem egyszerre használjuk általában.


2018. aug. 5. 11:49
1 2
 1/12 kovpet ***** válasza:

Nézd meg az összes MAC address-t és vesd össze az AP-d (routered) DHCP listájával vagy arp táblájával, ha hozzáférsz.


"A jelszó az, amit a szolgáltató adott, a routeren van, így legalább nem tudom elfelejteni meg elkavarni."


Változtasd meg és írd fel valahova. Esetleg két helyre is, akkor tuti nem felejted el. Ha meg mégis, akkor reset.

2018. aug. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Elhiszem, h kva okos vagy, meg vicces, mert kifejezetten ilyen szaknyelven írtál, amit előre jeleztem, hogy nem értek hozzá.

Remélem, most büszke vagy magadra, mert hasznos nem vagy, az fix.

2018. aug. 5. 12:45
 3/12 kovpet ***** válasza:

Most ezt komolyan nekem írtad? Ahelyett, hogy ha valamit nem értesz, rákérdeztél volna?

Bocs, hogy segíteni akartam, többet nem fordul elő.

2018. aug. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Kedves kérdező, te sem vagy hasznos... Sőt, eléggé bunkó is vagy. Mindegy, a magyarázatok:

MAC address: az eszköz egyedi azonosítója, ami betűből, és számból áll. Valahogy így néz ki egy MAC cím: "00:1B:63:84:45:E6"

AP: Access Point=Hozzáférési pont, azaz Router=útválasztó. A hálózatot és a rá csatlakozott eszközöket kezeli. Vannak komolyabb eszközök, amik több funkcióval rendelkeznek, de manapság szinte az összesen lehet vezérelni, hogy ki csatlakozhat rá. Némelyiken az eszközök számára elérhető max sávszélesség is beállítható, de nem térnék ki az ilyesmi részletekre, a te szemszögedből ezek lényegtelen infók.

DHCP: a router egy funkciója, az eszközök automatikus csatlakozásáért felel, nagyon röviden ez osztja szét az eszközöknek a helyi hálózati ip-címeket, illetve ha összefoglalóan szeretnék fogalmazni, ez juttatja el a hálózati beállításokat az eszközökre. Szerver-kliens részre oszható, az eszközöd a kliens, a router a szerver. Ennek köszönhető, hogy neked csak be kell pötyögnöd a wifi jelszót, és csatlakozhatsz is.

DHCP lista: most, hogy tudod mi micsoda, mostanra nyilvánvalóvá vált számodra, hogy ez tulajdonképpen a csatlakozott eszközök listája. MAC címeket láthatsz ebben a listában, tehát nem az eszközök neve, hanem a MAC címük szerepel itt. Telefonon a Telefon névjegye--->Állapot menün belül látod a MAC címet. Gépen meg a parancssort futtatod rendszergazdaként, és beírod: ipconfig/all Aminél feltűnik, hogy az nem a te egyik eszközöd, azt tiltsd le.

2018. aug. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
Ott van a Tálcán, a jobb sarokban, kiket lát a hálózat. Itt többet is, de nemcsak a routeren van jelszó, ellenőrzi a fizetős Eset is, megpróbálták már a Fone-val feltörni, nem engedte.
2018. aug. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Még én vagyok a bunkó?

Ne viccelj már.


...ahelyett, hogy konkrétan rákérdeztem volna???

Tessék?

Konkrétan kiírtam egy kérdést! Ez azt jelenti, rákérdeztem valamire, amihez különösebben nem értek!


És én nem vagyok hasznos?

Ember, egy kérdés hogy tud hasznos lenni, ha épp azért teszi fel a kérdező, mert nem tudja a választ?

Csak a válasz tud hasznos lenni, de ismét sértődj meg: a fogalmak tisztázása szintén nem hasznos számomra, akármennyire is sértve érzed magad ettől.


Egyedül az utolsó válasz volt hasznos, ilyenre gondoltam: kattints ide, nyisd le ezt, ott fogod látni, tessék. Nem programozói szintű informatika oktatásért jöttem egy ilyen oldalra, hanem gyors és laikusok számára érthető megfogalmazásért, amit úgy gondolom, a kérdésben és a hozzá tartozó magyarázatban világosan tisztáztam.

Úgy gondolom, nem én voltam a bunkó egyik esetben sem.

De ez itt elég jellemző, ha leírja valaki, hogy nem ez volt a kérdés, akkor ő a bunkó. Ám legyen, ha ettől jobban érzitek magatokat.

2018. aug. 5. 15:33
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem, nem viccelek, nem szokásom. Mert nyilván egyszerűbb a részedről úgy reagálni, hogy haszontalan vagy. De ha hasonlóképp reagálnak rád, akkor már mehet az inkvizíció mi?

Azért annyira gondoltam értesz hozzá, hogy meg tudod nyitni a router vezérlőfelületét, de úgy tűnik tévedtem. Írd be a böngészőbe azt az ip címet (számokból áll), amit a router-eden találsz. Egy felület fogad, ahol nevet és jelszót kér. Ez a 2 adat is valahol a router-en lesz feltűntetve. Írd be a megtalált jelszót és felhasználónevet. Ez után keress valami olyasmit, hogy DHCP vagy hasonló. Ott a csatlakozott eszközök MAC címe lesz kilistázva. Ellenőrizd, hogy a csatlakoztatott eszközeidnek milyen MAC címe van, írd ki azokat és vesd össze ezzel a listával. Ha találsz olyat, ami nem a tied, lődd ki. Ha nem DHCP, akkor Bandwith control fület keress, vagy ilyesmit (ha magyar a menü, akkor sávszélesség ellenőrzés). Ha tudnánk egy pontos router típust, akkor könnyedén előfordulhat, hogy konkrétabban el tudnánk mondani mire kéne kattintanod. Ezt egyébként nem fogod tudni elkerülni, mindenképp be kell lépned a router beállításaiba ahhoz, hogy lelődd azt, akinek semmi keresni valója nincs a te hálózatodon. Ha minimálisan sem vagy hajlandó együttműködni és nem próbálod meg értelmezni a leírt segítséget, akkor menthetetlen vagy. Az esetben további kellemes makacskodást.

2018. aug. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 kovpet ***** válasza:

"ilyenre gondoltam: kattints ide, nyisd le ezt, ott fogod látni"


Aha, és szerinted a konkrétumok, azaz a router pontos típusa, a rajta futó firmware és az általad használt operációs rendszer megadása nélkül vajon ki tudna step-by-step howto-t írni neked, ember?

Mellesleg igen, bunkó vagy és még agresszív is mellé.

2018. aug. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mint mondtam, ha elfogadja a segítséget és nem makacskodik, én segítek szívesen. Írtam is egy felületes "hogyant", de az nagyjából annyit is ér. A belépés az összesnél ugyanolyan, de a menürendszer mindegyiknél más. A router pontos típusa kell a legjobb útmutatáshoz, ez igaz. A firmware verzió már nem feltétlen, mivel ugyanolyan típusú router-ekben nagy az átfedés/hasonlóság a firmware verziók között. Ha Windows, ami 101% ez esetben, akkor az sem kell, hogy pontosan melyik. Egy valamire való böngésző kell, amibe be lehet pötyögni a router címét.
2018. aug. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyébként erre még nem reagáltam, de ha bejutsz a router beállításaiba, kell a fogalmak tisztázása egy szinten ahhoz, hogy ne keverj el semmit még véletlenül se. Tudd, mit csinálsz, ha már egyszer csinálod.
2018. aug. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!