Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » SÜRGŐS! Ez mi lehet?

SÜRGŐS! Ez mi lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma reggel bekapcsoltam a gépemet, hogy letöltsek egy pár zenét. De ahogy beleptem a Chrome-ba azt írta ki, hogy valami vírus támadta meg a gépem és, hogy 5 perc múlva nagy károkat okoz meg magas a veszelyszintje. Csupa olyan dolgokat amik rám a frászt hozták. A mi családunk egy kicsit sem ért a gépekhez így nem tudjuk mit kell csinálni. Volt ott egy olyan lehetőség, hogy vírus eltávolítása most. Arra kattintottam, de le kellene tölteni hozzá valamit azt már nem kockaztattam, mert azt írta, hogy sérülhet a gép. Windows 10 Home verzionk van. Múltkor volt itt egy ismerősünk ő leszedett egy csomó feleslegesnek ítélt virusirto programot. Kérlek segítsetek mi lehet ez? És hogyan tudnám kezelni a problémát. Mondom a családunk nem ért hozzá ezért kikapcsoltuk a gépet. De nagyon félünk, mert egy csomó fotó, videó, dokumentum rajta van ami fontos. Tudnátok segíteni, hogy mi ez es hogyan lehet kezelni? A válaszokat előre is köszönöm!

2018. aug. 11. 11:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyi lenne, hogy tegnap játszottam a Sims 2-vel és vannak ilyen kódok amik megkönnyítik a játékot. Én abból tegnap elég sokat használtam. Lehet, hogy amiatt van? De máskor is ennyit használok és még soha nem volt hasonló probléma.
2018. aug. 11. 11:26
 2/8 anonim ***** válasza:
Eredeti vagy tört windows? Ha eredeti akkor nem kell aggódni, nem igazán lesz vírusos, csak egy hülye reklám volt, ilyen esetben nem kell letölteni semmit. És a letöltött vírusirtókat is töröld a gépről, feleslegesek.
2018. aug. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen még valami. Ugye nekünk windows 10 Home verziónk van ami egy idő után nem aktiválja önmagát szóval egy ideje már aktiválatlan. Ez is hozzajarulhat?
2018. aug. 11. 11:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez ilyen kéretlen alkalmazás, ami beugraszt, hogy vírusos a géped. Legyen a defender bekapcsolva, ezt a vezérlőpultban nézd meg és, hogy frissíti e az adatbázisát. Amellett futtass le adwcleanert és nem lesz gond. A windowst meg aktiváld be.
2018. aug. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az aktiválást elvileg majd az ismerősünk megcsinalja, mivel nem tudjuk hogyan kell. Azért ijedtem meg, mert a Microsoft hozta be, hogy vírusos a gép.
2018. aug. 11. 11:51
 6/8 anonim ***** válasza:
A Microsoft az aktiválás miatt rinyált. Ilyen nálam is volt, de hamar megoldottam.
2018. aug. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor aktiválatlanul ne használjunk Windowst?
2018. aug. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen megoldottam a problémát 😊
2018. aug. 11. 22:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!