Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mindenképp töröljem a laptopró...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Mindenképp töröljem a laptopról a 3.5.1.2522 Malwarebytes Premium Trial 14 napos próbaverzióját, hogy egy másik vírusirtót telepítsek fel azért, hogy hátha talál még valamit a gépen?

Figyelt kérdés

A Malware-t, ha törlöm a karanténba helyezett file-ok ott is maradnak? Többet azt nem találom meg? És hogyan lehet törölni végleg? Adjam át egy szakembernek


Futtattam a Defendert, ami semmit sem talált, ellenben a Malwarebytes jó sok kártevőt terelt nekem össze, melyeket karanténba helyeztem.

Így gyorsabb is lett a laptop.

Azt a javaslatot kaptam, hogy csökkentett üzemmódban futtassam az Eset-vírusirtót.

Ezt: [link]


Igen ám, próbáltam a laptopot csökkentett üzemmódba újraindítani, de a megadott útvonal nem működött.

A netről néztem le, és azt próbáltam ki, így visszaléptem.

A leírás így nézett ki, a Windows 10-re:

1., kattintson a START-menüre, majd a FŐKAPCSOLÓRA, majd a SHIFT-gomb folyamatosan nyomva tartása mellett kattintson az ÚJRAINDÍTÁSRA,

kattintson a HIBAELHÁRÍTÁSRA,

2.,kattintson a SPECIÁLIS LEHETŐSÉGEKRE,(ezt nem találtam),

innentől kezdve nem tudtam tovább lépni erre:

kattintson az INDÍTÁSI BEÁLLÍTÁSOKRA,

kattintson az ÚJRAINDÍTÁS gombra,

nyomja meg az 5-ös gombot a bill.-en, ezzel kiválasztva a csökkentett üzemmód hálózattal opciót.


Most nem viccből írtam le, mivel nem találom újra azt az oldal, ahol ezt javasolták, mert inkognitóban netezem.

Annak, aki profi ez nagyon egyszerű, de nekem kicsit lassabban ment, mert csak alapfokú sz.technikát végeztem, vagy 10 éve.

Csak azt szeretném tudni, mit nem láttam, ami fontos lenne?

Köszi!



2018. aug. 20. 14:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem muszáj letöröld, a Malwarebytes egy malware írtó, nem vírusírtó, ezért meghagyhatod.


Tölts le egy Kaspersky-t, Bitdefender-t, Avira-t, eScan-t, McAfee-t, Norton, Trend Micro-t, vagy Vipre-t, ezek megbízhatóak.

2019. jan. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!


Sok új vírusirtó van közötte, hármat ismerek belőle, (Kaspersky-t, McAfee-t, Norton-t), ezek valóban nagyon jók és a többi is kiváló lehet.

Egyszer a McAfee-val letöltöttem egy trojait vagy hasonlót. Hozzá volt rendelve a letöltésnél.

Szakember "szabadított" meg tőle, ill. a laptopot.

Biztos, hogy az angol nyelvtudás hiánya miatt egy nem megbízható oldalról töltöttem le. Gondolom én de, hogy így van-e nem biztos.

2019. jan. 13. 17:23
 3/11 anonim ***** válasza:

Pontosan honnan töltötted le?

Ha nem szeretnél ilyen problémákba ütközni (és ez nem csak vírusírtókra igaz), akkor mindent a hivatalos oldalról tölts le!

Kaspersky: [link]


Bitdefender: [link]


Avira: [link]


eScan: [link]


McAfee: [link]


Norton: [link]


Trend Micro: [link]


Vipre: [link]


Én a McAfee-t és a Nortont kedvelem leginkább, amit még nem említettem, pedig kellett volna, az a Bullguard, G Data és az F Secure.


A Kaspersky és a Norton oldala magyar, ez sokat segíthet.


Ha egy olyat választasz, aminek az oldala angol, akkor Free trial, Trial version, 30 day trial, Free download, meg ezekhez hasonló "free", vagy "trial" dolgokat keress!

2019. jan. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Bullguard: [link]


G Data: [link]


F-Secure: [link]


Ezek közül a Bullguardot preferálom.


Bullguard egyiik előnye: egyszerű és jól néz ki

G Data egyik előnye: ez lassítja LEGKEVÉSBÉ a számítógépet

F-Secure: megbízható (Más nem jutott eszembe. Ez nem kiemelkedő dolog, de pozitív.)

2019. jan. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves Zoltán!


Nagyon köszönöm ezeket az oldalakat, amiket elküldtél számomra!

Nagyon alapos vagy!

Már nem emlékszem, hogy honnan töltöttem le a McAfee-t. A Google által felkínált lehetőség közül választottam, ezek szerint nagyon rosszul.

Ha jól tudom, egy ingyenes oldalról.

Érdekes, most nem találom azt az oldalt.


Köszönöm!

2019. jan. 18. 13:29
 6/11 anonim ***** válasza:
Szívesen! Egyébként most látom, hogy a McAfee rendelkezik hivatalos magyar weboldallal is: [link]
2019. jan. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Ha "megszabadulok" a 14 napos, de már lejárt ESET-től, amit nem tudok letörölni, mert elkövettem azt a hibát, hogy kíváncsiságból beállítottam rajta a lopásvédelmet, hogy lássam milyen lesz a laptop felülete, és most nincs időm arra, hogy utánanézzek, miért is nem tudom letörölni. Valamiért nem engedi. Addig nem szeretnék másféle vírusirtót telepíteni. ...és most már csak magyar oldalról, ahogyan javasoltad.

2019. jan. 21. 18:44
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha majd valamikor úgy gondolod, hogy váltani szeretnél, itt tudod nyomon követni, hogy melyek a jó vírusírtók: [link]

Aminek mindenből megvan a 6 pont, azt érdemes választani.

2019. jan. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves Zoltán!


Nagyon köszönöm a segítségedet, tényleg sokat segítettél. Felkeresem ezt az oldalt amit legutóbb ajánlottál.

Írok, ha sikerült a választás.

Addig is minden jót kívánok!

2019. jan. 22. 09:36
 10/11 anonim ***** válasza:

U.I.: Az oldal, amit belinkeltem, az Windows 10 operációs rendszerre érvényes. Bár a leírás alapján gondolom azt használod, belinkelem a többit is, hátha valakinek segít.


Windows 8.1: Sajnos nem találtam


Windows 8: [link] (A probléma csak annyi, hogy ez 2016-os, szóval elavult)


Windows 7: [link] (2018. Február, szerencsére ez pont aktuális)


Windows Vista: [link] (2010-es, erre nem hagyadkoznék)


Windows XP: [link] (2013-as, már nem megbízható)


Más megbízható forrás: [link]

2019. febr. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!