Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Windows 8.1 operációs rendszer...

Picúr73 kérdése:

Windows 8.1 operációs rendszerem van. Vannak programok, amiket nem tudok leszedni a gépről, mert rendszergazdai jogosultság szükséges. Hogyan és hol tudom beállítani, engedélyezni, hogy rendszergazda lehessek?

Figyelt kérdés

2018. aug. 30. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha te vagy az eszköz felhasználója, akkor a rendszergazda is. Rendszergazdaként a Windows belépés követően rendszergazdaként kezeled a gépet. Ha mégis szükség van pl program törlésre rendszergazda jogosultsághoz, akkor jobb klikkel kell és rámenni a rendszergazdakénti opcióra.
2018. aug. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Éppen program törléséhez kellett volna, de még a felhasználói fiókba sem tudok belépni, mert jelszó kellene, de nincs jelszó opció, nincsen ahová beírjam. Kijön a "felhasználói panel", de nincsen hová jelszót írni. Egyébként nem teljesen értem amit írtál. Egy programot szeretnék uninstallálni, de a jobb egérrel sem mentem semmire. Most meg "feltörni" sem tudom a dolgot, hogy akár a felhasználói fiókba bejuthassak.
2018. aug. 30. 19:45
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor nincs fiókod ezek szerint, hozz létre (vezérlőpult\felhasználói fiók) és úgy tudod törölni jobb klikkel rendszergazdaként.
2018. aug. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De már oda sem enged belépni. Azt hiszem valamit el is szúrhattam!? Jelszót kér, de nincs lehetőség, hely ahová lehetne beírni bármilyen jelszót is. Szóval nem egyszerű...
2018. aug. 31. 11:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Trustedinstaller... sokadszorra. Szuper-rendszergazdai fiók. Nálam le van tiltva. Már a telepítésnél particionálni kellene, C-re a rendszer, D-re a saját cuccaid és ehhez is legyen külön fiók, külön jelszóval. Én rendszergazdiként ritkán lépek be, csak ha valami dolgom van ott.
2018. aug. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha kitiltott a saját gépedről, akkor ez a zároló zsaroló vírus lesz...
2018. aug. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem volt más megoldás, újratelepítettem a rendszert, így működik... Az ötletek viszont jók. Eddig is meg volt osztva a vinyó, mégsem engedett semmit.
2018. szept. 3. 12:24
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként mi is pontosan a trustedinstaller.exe? Próbáltam utánanézni, de nem igazán értem. Ez egy program amit fel kell installálni, és folyamatosan figyeli a gépet?
2018. szept. 3. 12:34
 9/10 A kérdező kommentje:
Vagy ez egy vírus, vagy mi a fene?
2018. szept. 3. 12:35
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja, hogy ez az oprendszer szerves része, a frissítésekhez tartozik? És ha gond van akkor azt kell "törölnöm", letiltanom?
2018. szept. 3. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!