Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az Avast tényleg ennyi helyet...

Az Avast tényleg ennyi helyet foglal (feleslegesen)?

Figyelt kérdés

Avast free van a gépemen a kezdetek óta, de már semmit nem ér, lefuttattam egy másik víruskeresőt (Unhackme), ami rengeteg szemetet talált, még trójait is.

Most átnéztem a programokat, az Avast 900 MB-ot foglal, miközben maga a Crome böngésző csak 130-at.

(sajnos, még XP az op. rendszer)

Érdemes lenne más vírusirtóra váltanom?



2018. szept. 1. 21:32
1 2
 1/12 anonim válasza:

Én a 99%os CPU használata miatt döntöttem úgy hogy kukázom.


Ajánlom a Kaspersky Antivirus ingyenes verzióját, az rögtön ki is szúrt 3 malwaret míg az Avast ignorálta... és méretileg is kevesebbet foglal

2018. szept. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
+ egy Malwarebytes Free-t heti 1x futtass le.
2018. szept. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi! Sikerült uninstallálni, holnap megpróbálom, amit ajánlottál, addig tesztelem, hogy most változik-e a böngészőm gyorsasága (mármint lassúsága..) Avast nélkül.

Egyébként végképp nem értem, mert kb. 2 hete futtattam az Avasttal egy átvizsgálást (mivel valós idejű védelmet nem tapasztaltam), ehhez képest a "programok telepítése és törlése" menűben az Avastnál azt írta ki, "utolsó használat: 2017". ????

Ez valami fantom volt csak a gépemen??

2018. szept. 2. 00:07
 4/12 SunRiise válasza:

Nem kéne XP-t használni. 2-3 éve már biztonsági frissítés sincsen hozzá (!!!) Ha ingyen oprendszert akarsz akkor ott van a Windows Insider project. (béta windows 10, hamarabb kapod meg az adott frissítéseket, módtól fügően, több lehet a hiba, de azért csak ingyen van) Vagy crackelt win10. Ha meg a hardwere szutyok, akkor sajnálom barátom.

Am a windows defender alapnak jó. Nyilván a legfrissebb verzióval.

2018. szept. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. szept. 2. 01:00
 6/12 belapus ***** válasza:

A 900 MB nagy része nyilván az adatbázis.

A Kaspersky Free - elvileg - nem támogatja az XP-t, csak a 7-est és az újabbakat.

2018. szept. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
XP-nél igazából oly mindegy mi van fent.
2018. szept. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor talán elég a tűzfal és időnként ráküldök valami víruskergetőt.
2018. szept. 2. 10:37
 9/12 anonim ***** válasza:
#4 A Windows Insider Program még véletlenül sem ingyenes, kizárólag valid Win10 tulajdonosok léphetnek be a programba.
2018. szept. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire lehet régi a géped ( gondolom 15+ év ), de 2018-van. XP már oly régen lejárt. Ha van 4 GB ramod xp már nem kezeli, XP régi, legjobban feltört windows rendszer ( értsd: legtöbb ideje volt bárkinek vírust stb írogatni rá).


Egy normálisan gépen ( Enyém 7+ év, windows 8.1 ) az avast egyébként teljesen jól szuperál. Átlag felhasználónak meg oly mindegy. Kapsz egy vírust, újratelepíted gépet, annyi.

2018. szept. 9. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!