Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha én az otthoni számítógépeme...

Ha én az otthoni számítógépemen nyílvános hálózatot használok de le vagyok védve wifi wpa2 jelszóval akkor biztonságos és védett a gépem? Lehallgathatnak, vírusokkal megfertőzhetik a gépemet? A magánhálózat biztonságosabb?

Figyelt kérdés
2018. szept. 13. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyilvános hálózatról bármikor. Ha tudod azt, hogy a hálózaton milyen eszközök vannak és milyen céllal (otthoni hálózat), akkor kisebb az esély rá.
2018. szept. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a kedves kérdező arra gondolt, hogy a Windows "Nyilvános hálózat." beállítását használja (nem nyílvános hálózaton - Internet-kávézó, nyílt Wifi-hotspot) a "Magánhálózat"-tal szemben. Ez némileg biztonságosabb bármilyen helyzetben, mivel nehezebben deríthető fel.

[link]


De:

* a "WPA2 jelszó" önmagában kevés - legyen megfelelően hosszú (max. 63 karakter lehet, minél hosszabb, annál jobb) és változékony (nyomtatható ASCII karakterkészlet - angol ABC kis- és nagybetűi, szám és pár speciális karakter lehet benne) és érdemes az AES titkosítást használni a TKIP helyett - a WPA2 ugyanis sérülékeny a jelszópróbálgatos támadások ellen (a WPA3 majd nem lesz annyira talán)

* tessék rendszeresen frissíteni az operációs rendszered, a víruskeresőd (az adatbázisát is), a böngésződ és egyéb szoftvereidet

* a böngésződben használj reklámblokkolót (például uBlock Origint) - némi védelmet nyújt a kártevők ellen is

* figyelj oda, hogy mire kattintasz, mit töltesz le - a támadások zöme ugyanis az Internetről fog érkezni

2018. szept. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 némi védelmet nyújt meg megfosztja a kedvenc weboldalaid a bevételtől...
2018. szept. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Ha a kedvenc oldalad képes normálisan - az oldalt nem túlzottan lassítva, kártevőket nem terjesztve - reklámozni, akkor van lehetőséged az adott oldal kivételek közé rakásával.

2. Vannak más lehetőségek egy oldal támogatására.

2018. szept. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!