Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Térfigyelő kamerák milyen...

Térfigyelő kamerák milyen elven működnek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A MultiAlarm által kirakott közterületi kamerákra gondolok.


Azt tudom, hogy van egy nagy szoba ahol van egy ember aki ezeket bogarássza.

De a kamera hogyan juttatja el a képet?

Van rajta egy kis mobilnet, vagy rádiós jellel?

Azt látom hogy vezeték nélküli, van rajtuk ilyen kis vacak az be van valamerre állítva. Mire néz az az antenna?

Meg ezek rögzítik is a képet magukban vagy csak szórják a levegőbe?


Egyszer szeretnék ilyen helyen dolgozni, érdekel a téma.



2018. szept. 16. 12:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez eléggé jó cikk a témában:

[link]

2018. szept. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

#1. Azta, jó régi a cikk, és jó érdekes :)

Egyébként mit takar a lézeres és a mikrohullámú kapcsolat?

Itt a cikkben azt írták nagy adók vannak a tetőkön.

Ugyanígy működnek a kicsik is? [link]


Érdekes a technológia amit használ, az a képfelismerő rendszer ami mögötte van.

Gondolom most már az automata arcfelismerés is a palettán van. (Bár ha nem szabad akkor sem gond, hiszen két mp alatt ráengedik a szoftverre a képernyőképet/felvételt)

2018. szept. 16. 22:34
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, 2014 óta használ-e valamelyik kerület modernebb rendszert. Szerintem sajnos nem. Vagy az V. esetleg?



Az a kis bigyó, ha jól olvastam, mikrohullámú antenna? Talán.



Szerintem az arcfelismerő szoftverből azóta se lett semmi. :(

2018. szept. 17. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#3. Érdekesen hangzik :D És ez az áramló adat valamilyen módon lehallgatható? :D
2018. szept. 17. 07:13
 5/17 anonim ***** válasza:

Nagyon remélem, hogy nem, így is, mint megtudtuk, bármikor kivideózzák a monitorokat és felrakják a netre.


Drágák a térfigyelő kamerák, és nem tudom, van-e a lakóhelyed közelében, mi mindenesetre semmi hasznát nem tapasztaljuk.

2018. szept. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Mint minden, természetesen az ilyen kamerák adatfolyama is lehalgatható. Az már más tészta, hogy esetleg a titkosítás nem egyforma az eltérő gyártók rendszereiben. Illetve vannak megoldások arra is (bizonyos gyártók esetében), hogy saját titkosítási algoritmust használjon az üzemeltető. Persze ilyen drága cuccot még nem láttam itthon (sajnos). A kódok feltörése egyébként nem lehetetlen. Sokszor annyira primitív, hogy elég napi 2-4 mintával nekikezdeni (nappal és éjszaka 1-2 részlet az adatfolyamból) és igen egyszerűen visszafejthető a tartalom. Főleg, hogy gyakran az ilyen olcsóbb kamerák csak fotókat készítenek és azt küldik tovább. Viszont a valódi videós stream esetében is gyakran annyira alacsony a képkockák száma, hogy egy pár tíz megabájtos elcsípett stream -ben is sokszor szerepel az algoritmus "kulcsa". Valahogy úgy, mint az mp3 alapú internet rádiókban az "id3-tag" (a tartalom címe)... Nevetséges...

Ettől egy fokkal jobb a kábeles megoldás, mert ott látszik, ha valaki buherál a kábellel. Már ha olyan hülye, hogy a kamerák közelében csinálja...

2018. szept. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#5. Hát igen, túl sok értelme nincsen sokszor.

Inkább fusztráló amikor megy az ember, és utánafordul a kamera...


#6. Igen, sokáig a híres neves tetra rendszer is lehallgatható volt. aztán beleraktak saját titkosítást is.

Egyébként ezek a kamerák sem hiper-szuper biztosak nem?

A tápot pld az oszlopból kapják. Nyissz slussz passz.

2018. szept. 17. 19:42
 8/17 anonim ***** válasza:

A mi házunkban van egy ilyen dobozkája a térfigyelő kamerának, mint amilyet láthatsz az oszlopon levőknek is.


Van egy kötődoboz a falban, abból jön ki egy vezeték, most figyelj! Van egy biztosíték, lentről nézve sima, egyszerű, mint a háztartási is! Makd megy tovább a vezeték a dobozhoz, majd onnan kintre a kamerához.



Gondolom, ha bántod a vezetékét vagy hasonló, automatikusan riaszt a központ, hogy kiesett a kamera, de addigra azt csináltál (akár a kamerával, akár mások tárgyaival, másokkal), amit akartál.



Nem tudom, névtelenül etikus volt-e leírnom, bár ezt bárki megtekintheti véleményem szerint a legtöbb olyan házban, amin van térfigyelő kamera.

2018. szept. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#8. Igen, erre gondoltam én is, közben viszont azon töprengtem, lehet hogy van benne még szünetmentes táp is.


Nyilván senkinek sem áll érdekében egy olyan kamerát megrongálni, amely a biztonságunkat szolgálja. Van pár zűrös környék, kifejezetten bizalomgerjesztő a kamera látványa.

2018. szept. 17. 23:15
 10/17 anonim ***** válasza:

Magában a kamerában amúgy már semmilyen táp sincs szerintem.

A dobozkában ki tudja, mi van.


Azt tudom, hogy nem 230V-ról működnek.

2018. szept. 18. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!