Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Szép napot mindenkinek! Mi a...

Szép napot mindenkinek! Mi a kockázata annak, ha torrent, bittorrent, kalózoldalakról próbál letölteni valaki, aki nem ért a számítógépben okozott esetleges károkhoz, tehát helyrehozhatatlan bajt idéz elő?

Figyelt kérdés

Nem értek az efféléhez, azt sem tudom, jó hivatkozást írtam-e a kérdésem megértetéséhez (torrent , bittorrent, kalózoldalak).

De ti biztosan tudjátok, mire gondolok és elnézést, ha másképp mondják a vérprofik, illetve mást jelentenek a fenti kifejezések.


Ismerősök olyan könyveket, filmeket tudnak (illetve mernek) letölteni ilyen oldalakról, amit "legális" oldalakon, vagy You-n egyáltalán nem találok meg, illetve csak 5-10perces, szétvagdalt részekben, azaz totál élvezhetetlenül.

Tudják, hogy se érzékem, se tudásom ahhoz, hogyan töltsek le olyan helyekről, ahol (feltehetőleg) megvannak azok a könyvek, amikhez böngésző nem enged hozzáférést.

Tényleg olyan veszélyesek azok az oldalak, ahonnan egyébként pár klikkel el lehet menteni, le lehet tölteni olyan dolgokat, ami az én gyatra tudásom mellett "hozzáférhetetlen"?



#könyv #Google Chrome #opera #torrent (?) Win10
2018. okt. 13. 08:49
 1/10 A kérdező kommentje:

[link] < tömegesen jönnek elő ilyen és hasonló listák, "ajánlólapok". Gondolom, nem reklámoznák agyon a létezésüket, ha tényleg hazavágja a gépet a megnyitásuk. Vagy ezekhez tényleg "szakértőnek" kell lenni?

Tényleg jobb, ha nem foglalkozom ilyesmivel? Mi a veszélye, ha mégis megnyitok, vagy használok effélét? Vírusok, vagy egyéb?

Büntetés , letiltás ..vagy mittudoménmi ?

Nézzétek el, ha baromságokat írtam, de tényleg nem értek a számítógépek agyjárásához!

A csipkelődést, a hlyézést, a gúnyt és lesajnálást megkapom mástól is, ha lehet, legalább ti mellőzzétek!

Köszi, üdv mindenkinek!

2018. okt. 13. 08:59
 2/10 Gábor_79 ***** válasza:
100%

Nem olyan veszélyes a használata. Büntetést nem von maga után, mert Magyarországon eltűrt dolog. Persze "privát" torrent oldalakat érdemesebb használni, mert ott minimális szinten szűrik a kártékony programokat. De egy e-book fájlformátumban nincs semmi veszélyes, mert beazonosítható a kiterjesztésből és egy fájlból áll az egész.

Akkor tudod bebiztosítani magad, ha a legfontosabb fájljaidból (fotók, videók) van két külön adathordozón mentés és van a környezetedben olyan, aki újra tudja telepíteni a számítógéped. De ez csak a legrosszabb eset. E-book nem vágja haza a géped, sem egy videó.

2018. okt. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Gábor_79 ***** válasza:
100%
Az eszközöd - számítógépet - nem rongálja.
2018. okt. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor tudod bebiztosítani magad, ha a legfontosabb fájljaidból (fotók, videók) van két külön adathordozón mentés..."

Ez azt jelenti, hogy pl. pendrive-ra legyen mentve mindaz, amit később is meg szeretnék találni? Mert pl. egy ilyen oldal "törölheti" az addig meglévő cuccot?


" és van a környezetedben olyan, aki újra tudja telepíteni a számítógéped."

Hát ez az! Volt egy, de elköltözött a világ másik végére. Tudom: van Skype-képernyőmegosztás, TeamViewer, de teljesen megszakított minden kapcsolatot még a családjával is.

Értem én, hogy a szomszéd hatéves gyereke többet ért a gépemhez, mint én, de akkor sem merném ekkora probléma esetén odaadni neki, hogy "lesz, ami lesz"-alapon próbálja helyrehozni azt a szrt, amit én kavarok.


Mit javasolsz/ajánlasz, hogy lehetőség szerint könyv is legyen, baj se legyen?

Szerinted mit érdemes/mit kell és honnan biztonságos letölteni? (persze, lehetőség szerint magyar verziót)

ABP , AVAST free van a gépen, egyéb védelemről nem tudok. Sztem még tűzfal sincs, legalább is az AVAST ezt állítja...

2018. okt. 13. 14:27
 5/10 Gábor_79 ***** válasza:
100%

Nem az oldal tenné tönkre az adathordozód, hanem a letöltésbe rejtett vírus. Nem is feltétlen a merevlemzre lenne hatása, hanem a rendszer nem indulna vagy titkosítaná. Mindegy, mert jelen esetben az e-könyv-nél nincs ez a veszély.

Mivel magyar nyelvű könyvet szeretnél, így csak magyar oldal jöhet szóba. A letöltő kliens, meg a qBittorrent nevezetű. [link] Más torrentkliensekbe, már egyéb reklámokat és bányászprogramokat ágyaztak. Vagyis konkrétan a µTorrent legújabb verziójára jellemző. Oldalról meg küldök linket privátban.

2018. okt. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Gábor_79 ***** válasza:
100%
Ja. Még ezt akartam linkelni: az oldal tetején a piros lenyíló menüt "összefoglaló kinyítását" olvasgasd! [link]
2018. okt. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az infót, igyekszem megérteni ! :)

Üdv mindenkinek!

2018. okt. 13. 16:07
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Zárt torrent oldalakon nem jellemző a vírus, mi már 6 éve töltögetünk ncore-ról, de még soha nem volt vírus egy letöltésben sem. Amúgy a torrent kliensnek is van vírusellenőrzője, meg a telepített víruskereső is kiszúrná a vírusos tartalmakat és nem engedné letölteni, ugyhogy no para.
2018. okt. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

# 8


- online filmek site


- onlinefilmvilag2 eu


- netmozi com


- filmbolond onlinefilm net


- onlinefilmekingyen com


- rhjonlinefilmek com


- filmvadasz org


- itorrent ws


- popcorntime online tv


- cinebox 123 st


- webtor io


- MoviesUncut (Ezt írjátok be a Google áruházába)


Ezek az oldalak biztonságosak?


Vagy inkább használjam az nCore majomparádé stb zárt torrent oldalakat?

Csak letöltés közben is szeretném nézni a filmet, ezért szokom használni online filmes oldalakat.

2018. okt. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítőkészséget, a válaszokat, egyenlőre megoldódni látszik a problémám! :)


Üdv mindenkinek!

2018. okt. 14. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!