Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mennyibe kerül egy adatmentés...

Mennyibe kerül egy adatmentés alsó hangon?

Figyelt kérdés
Tegnap tönkrement a winyóm a laptopban (garanciális). Bevittem a szervízbe, de nem tudtak vele mit kezdeni, ezért el kell vinnem egy adamentő céghez, hogy visszanyerjék a fájlokat. Félve kérdezem meg, hogy ez mennyibe kerül. Egy ilyen adatmentő cégnél gigabájtonként számítják fel vagy mindent mentenek amit lehet és azzal arányban kell fizetni? 500 gigás HDD-ről van szó, amin több 10 gigabájnyi film/zene/program van, de természetesen engem leginkább csak a dokumentumok mappa érdekelne (zene, kép, dokumentumok). Természetesen ezek is több gigányi adatot jelentenek. Tudnátok alsó hangon mondani egy minimális tuti várható összeget, amire biztosan kell, hogy számítsak? Azért kérdezem, mert nagyjából az 50-70 ezres lélektani határral kalkulálok. Efelett már nem érnek meg ennyit a fájlok, mert főként egyetemi anyagok vannak rajta, amiket ha nehezen is, de ismét meg tudok szerezni, ellenben nem vagyok elengedve pénzzel, hogy csak úgy zsebből kiperkáljak 100k nagyságrendű összeget. Debreceni cégről lenne szó, mondjuk nem mintha ez gondolom annyit számítana. Köszi a válaszokért.

2018. okt. 16. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy csak egy adott mappát mentenek le.

500Gb vinyónál 500GB-t jelent.

Pedig ez több száz ezres még ha csak egyetlen egy fájl is kell róla.

-Ha az elektronika hibás akkor megpróbálhatod azt kicserélni, de pontosan ugyan olyan kell.

Ha kattog zörög, és bios-ig se jut el, akkor a fent említett összeg, de azt majd bevizsgálás után mondják meg ami aszem kb 20-50E.

Ha a BIOS látja esetleg még a win is de már nem kezeli, akkor jó eséllyel még egy recovery-vel is megoldható.

2018. okt. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
50%
Fontos fájlokat ezért érdemes online tárolóba feltölteni. Google ingyen is elég sokat ad, + több accot is csinálhatsz.
2018. okt. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudod az 1 helyen tárolt adat szemétnek számító felesleges adat.. Ebből most nagy valószínüséggel rájöttél.. (mint ahogy én is annó mikor rábíztam egy új 1 terrás wincsre a fontos adataim ami egyik pill. a másikra megadta magát úgy, h semmit nem tudtam róla visszaszedni)

Vannak jó szinkronizáló szoftverek viszonylag olcsón .. az egyik legdrágább is megfizethető.. 15 rugó goodsync.. és nem lesz több ilyen gondod!

2018. okt. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Derwer ***** válasza:

Sufni cégek megoldhatják ennyiből.

Kérj árajánlatot.

Nagyban függ, hogy mi a baja a winyóname. (Elektronika, belső rész, particionálás, stb )

2018. okt. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!