Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hol tároljam hosszútávon a...

Hol tároljam hosszútávon a sok zenéket? Hol tároljam a volt exeim képeit, és a közös képeket biztonságban?

Figyelt kérdés

Most még CD-re meg DVD-re írom ki, mert van még egy DVD lemezem. De hamarosan be telik. És nem tudom hogy vegyek inkább 10 db CD-t és 10 db DVD lemezt.

De azt már sokat olvastam hogy már elavult lemezekre menteni már 2018-ban.


Nem szeretném hogy elvesszenek, vagy ki kerüljenek az adatok a netre nyilvánosan.



2018. okt. 17. 10:48
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Külső winchester.
2018. okt. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 Koplárovics Béci ***** válasza:

(Írott) CD/DVD max 15-20 évet él, de az is lehet, hogy addigra már olvasó sem lesz.

Pendrive, memóriakártya tönkremegy. Akár magától is. Akár jó minőségű is.

A különböző driveok (Google, Dropbox, stb) biztonságosak, téged előbb törnek fel a jelszóért, mint azokat :)

2018. okt. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

"Pendrive, memóriakártya tönkremegy. Akár magától is. Akár jó minőségű is."


SSD is?

2018. okt. 17. 11:05
 4/40 anonim ***** válasza:

Drive jó szerintem erre.

De ha internettől távol akarod tartani akkor egy belső zárt hálózatot is tudsz használni. Egyetemen pont ezzel kisérletezgetünk. Ha évente pár száz forintot szánsz rá a próbaidőszak után,tudok is segíteni 1TB-ig.

2018. okt. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

HDD vagy HDD/Pendrive v. HDD/HDD páros, adat mennyiségtől függ


A többit felejtsd el.


Ha van pl 500GB adat akkor veszel 1-2db 2TB HDD-t pl külsőt, nem dobálod, nem ütögeted, nem játszasz vele, normálisan használod és tárolod.

10-20 évente lecseréled nagyobbra, függ majd az akkori tek.-től is.

És meg lesz az idők végezetéig.

Van egy !!80MB!! vinyóm, még most is megvan rajta az adat, bár most már ki fogom dobni :) .

2018. okt. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
Azt azért nem írtam, de a gépen tárold az adatot a külsőre csak mentsd.
2018. okt. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Akkor felhőt, SSD-t, SD kártyát, Pendrivet, CD-t, DVD-t, BLU-RAY lemezeket felejtsem el őrökre?
2018. okt. 17. 11:35
 8/40 anonim ***** válasza:
96%

Dejavu-érzésem van...

Több topikban kísértetiesen ezek a kérdések hangzanak el ("melyik adathordozó"+"exem képei"+"jajj, feltörik a felhőtárhelyeket"+"jajj, mi lesz a szerzői joggal védett tartalmak felhőtárhelyre általam feltöltött kópiáival ha rálelnek").


Példának okáért:

* https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

* https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__9..


Többször elmondtuk már:

- az adatokat több példányban, több fizikai helyen, többféle adathordozón tároljuk

- az adathordozók (CD/DVD/BluRay, HDD, SSD/Pendrive) közül jelenleg a merevlemez (HDD = Hard Disk Drive) a legjobb ár-érték arányú, még akkor is, ha egy példányban tükrözötten (RAID1-tömb) használjuk

- időnként ellenőrizni kell az adatok integritását, ha az egyik adathordozó sérülnek az állományok, akkor egy ép meghajtóról át kell másolni egy újra az adatokat

- ha felhőtárhelyen tároljuk az érzékeny adatokat, akkor érdemes titkosítani és anonimizálni. Erre javasoltam már az odrive-ot, a Cryptomatort, de akár egy szimpla 7zip is megfelelő lehet a célra.


"SSD is?"

Igen, ezt is leírtuk már többször, hogy az SSD egy Flash-meghajtó, ugyanúgy, mint a pendrive. Főképp az írást nem szereti, ugyanúgy öregszik, mint minden más. Nincs örökélet, god mode, IDDQD.

2018. okt. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Mesélj róluk hogy működnek? Odrive-ot, a Cryptomatort, 7zip.

Érdekel hogy működik a menete, hogy tudja feltölteni a felhőbe, és hogy tudom újra a PC-re letölteni vagy telefonra, és újra tudjam hallgatni őket és a képeket nézni, és meddig tart fel szinkronizálás és a letöltés?

2018. okt. 17. 11:52
 10/40 anonim ***** válasza:
62%

Zenéket ne tárolj felhőben!

Le lett írva, HDD, kész, nincs mit vitázni.

Ha nem érted meg, akkor arra amire akarod.

2018. okt. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!