Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A vírusok kihaltak manapság?...

A vírusok kihaltak manapság? 3 év alatt az Avast logban zero venet van?

Figyelt kérdés

3 éves a laptopom amikor új volt felkerült rá egy Avast antivirus.


Nézem a naplóját a kezdetektől vagyis 3 évtől kezdve. És ZERO EVENT van 3 év alatt.

Vagyis a rezidens pajzs nulla vírust detektált 3 év alatt?

(Ja és ebben nem csak a vírusok hanem elvileg a malwarek is benne vannak.)


Van néhány PUA apps detekt mint pl Iobit Uninstaller (röhej az miért PUA:..)


Kihaltak a vírusok vagy mi?


2018. dec. 23. 12:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem haltak ki, csak lehet kellően tapasztalt és elővigyázatos vagy, és ismered a veszélyeket.

Ugyanazon a gépen egy laikus és egy hozzáértő felhasználó egészen eltérő eredményeket tud csinálni biztonsági szempontból.

2018. dec. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

akkor mondj nekem olyna netes oldalt ahonnan garantáltan bekapok valamit!

persze mindezt úgy hogy a böngésző alatt secure dns és sandboxban fut.

2018. dec. 23. 12:41
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem garantált, de pl the piratebay-ről és hasonló letöltő oldalakról ahova bárki tölthet fel (nem csak torrent) nem olyan nehéz vírust letölteni, főleg direkt.
2018. dec. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Windowst aktiváló programokat próbálj. Egyszer megkértek hogy aktiváljak egyet, úgyhogy a legegyszerűbb utat választva simán rákerestem Googleben. Telepítés után le is szedett egy csomó adware meg bányász vírust, még csoda hogy ransomware nem volt köztük. Pedig valami "hivatalosnak" kinéző oldalról volt, de nem volt vesztenivaló egy üres rendszeren, legfeljebb egy reinstallt kapott volna.
2018. dec. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"Windowst aktiváló programokat próbálj."


Na jó hát akinek csöpp esze van az tudja (nem, nem megvenni az eredeti win-t odáig nem vetemednék...) honnan lehet letölteni valóban csak aktiválót amihez nem csomagolnak ezt azt (mint pl KMS... az MS módszerét használja OEM serialokkal...)

2018. dec. 23. 15:25
 6/14 anonim ***** válasza:
Akkor nekem nincs csöpp eszem, igaz én nem használok tört programokat sem, ebből ered a tapasztalat hiánya. De akkor ne hagyjuk már üresen a beszólást, ha leírod hogy mi a megoldás akkor még tanulni is lehet belőle.
2018. dec. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

" igaz én nem használok tört programokat sem"


Jaj hagyjuk már persze. Nekem 1 db ismerősöm van aki tényleg nem használ tört progit-de win-t. se. Debianos.

Na de ő egy ember az 1000ből.

2018. dec. 23. 15:39
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem hinném hogy ebbe az irányba kellene a kérdést eltolni, hogy ki mit hisz vagy nem, meg az e-péniszt méregetni vagy egymás zsebében turkálni meg magyarázkodni.

Tegnap ebben a kérdésben leírtam már hogy a Windows, Office és vírusirtóm megvett kulccsal működik (nem teljes árú, de legális), de mindenképpen igaz rájuk hogy egyik sem tört. Más speciális programot pedig nem használok, a játékokat pedig szintén veszem.

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..


Inkább azt mondd meg, hogy mi a biztonságos aktiváló beszerzésének a módja, mert én hülye vagyok hozzá, de tanulni akarok belőle. És persze ha lehet, add meg hogy mi a garancia arra, hogy valóban biztonságos a program.

2018. dec. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

" biztonságos aktiváló beszerzésének a módja,"



Sandboxban futtatod és nézed a naplót mit CSINÁLNA (ha nem virtuális mikrokörnyezetben lenne). És ha azt látod hogy tényleg csak legitim activate processt futtat (ld Ms doc a téren) akkor mehet.

2018. dec. 23. 16:04
 10/14 anonim ***** válasza:
44%

# 3 "de pl the piratebay-ről és hasonló letöltő oldalakról ahova bárki tölthet fel (nem csak torrent)"


Akkor az összes nyított torrent oldalra vontkotik, és a filmvadász hasonló oldalakra is?

És ahova be kell regisztrálni mert csak úgy tudsz letölteni (nem torrent) és online nézős regisztrácios oldalakra is pl: netmozi?

Majomparadéra, ztracker stb zárt oldalakra is vonatkozik?


El magyarázhatnád akkor honnan töltsünk le zenéket filmeket, és honnan nézünk ingyen filmeket a neten.


Sajnos nem tudom ki írni a kérdést mert törlik.

2018. dec. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!