Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az összes e-mailomat feltörték...

Az összes e-mailomat feltörték volna plusz az instagrammomat is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az utóbbi 1 hétben e emailomra kaptam egy ilyen üzenetet, hogy idegen eszközről léptek be a fiókomba. Megadta az IP címet amit lekérdeztettem. Törökbálintot jelölte amitől kb 10km-re lakom, és nagyjából akkor küldte ezt nekem mikor én itthonról beléptem, viszont azt írta hogy az IP cím csak hozzávetőleges. Aztán kaptam egy másik e-mailt a másik fiókomra, hogy Bicskéről léptek be (Fejér megye), amikor is én szintén Fejér megyében tartózkodtam csak épp 100km-vel arrébb.

Valamint a mai nap kaptam egy emailt hogy Álmosdról, értitek, Álmosdról.... beléptek az instámra hajnali fél 6 körül. Én csak néztem hogy tessék? Hajnali fél hatkor biztos nem léptem be egy eszközről sem, és azért ekkorát nem tud tévedni a rendszer... (több mint 300km-t) Mindenhol ugyanaz a jelszavam, de nem valami könnyen kitalálható, ráadásul nem hinném hogy ugyanaz az ember tette volna ezt hiszen 3 különböző helyről kaptam az értesítést... de kitudja. Azóta persze megváltoztattam a jelszavaimat, és egyébként nem tapasztaltam semmi különöset, pl adatlopás, visszaélés, olyan dolgok amiket én nem csináltam, mégis ott vannak stb... de azért furcsa ez az egész..

Veletek volt már hasonló?

Mi a véleményetek?



2018. dec. 29. 15:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Az IP cím teljesen véletlenszerű helyre is bedobhat.

Például engem most Pécsre dob be, közben meg Pesten vagyok.

Nem törtek fel, nem kell túlreagálni.

2018. dec. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!