Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A host gépen lévő vírusírtó...

A host gépen lévő vírusírtó blokkolja a virtuális gépen megnyitott weboldalt?

Figyelt kérdés

Szóval a host gépemen windows 10 van. Vmware-t használok linuxal rajta, ott szoktam "veszélyesen" böngészni.


Mert hát ugye alapból virtuális gépen keresztül kicsi az esélye hogy átterjedjen a host gépre, pláne úgy hogy az linuxot futtat...


Szóval az történt hogy a virtuális gépen megnyitottam egy weboldalt, amit blokkolt a host gépen lévő vírusírtó, és benne is van a naplójában hogy blokkolta azt a weboldalt. Ez normális? Mármint.. Ha teszem azt nem ismerte volna azt a weboldalt, és nem tudta volna leblokkolni a host gépemen lévő vírusító, és teszem azt megfertőzte volna a virtuális gépet, akkor sem lett volna baja a host gépemnek?


Tehát az, hogy a host gépemen lévő vírusírtó leblokkolta a virtuális gépen megnyitott weboldalt az azért van mert teszem azt terjedni tudott a vírus, vagy teljesen normális hogy leblokkolta?



2019. jan. 14. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, hogy leblokkolta.

A virtuális géped nem tudja megfertőzni a gazdát, kivéve ha egy hálózatba vannak kötve.

2019. jan. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 EgyGabor ***** válasza:

Hyper-V esetén nem blokkolja, nem tudja blokkolni és ez így jó (mert az egy rendes hypervisor nem egy app mint a VMWare WS). VMWare ESX pl. hypervisor.


Szerintem nem túl jó ötlet így használni, mert így a host tulajdonképpen megkapja a csomagokat úgyhogy ha pl. a software firewall-ban van bug akkor tulajdonképpen megfertőzheti a kliens a hostot (persze az esélye az csillagászati).

2020. máj. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!