Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan lehetséges, hogy egy...

Hogyan lehetséges, hogy egy kollégám, aki Facebookon nem ismerősöm, meghekkeli a messengerem és elolvassa az általam már TÖRÖLT beszélgetést a másik kollegéval? És mit tudok ellene tenni? Hogy tudom védeni a messengeremet?

Figyelt kérdés

2019. febr. 21. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nem lehetséges. Miből gondolod, hogy ez megtörtént?

Ha mégis, akkor a kollégád egy informatikai zseni, akit valószínűleg akármikor alkalmazna bármelyik számtech cég hatalmas fizetéssel.

2019. febr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy elvont példa: céges, több ember által hozzáférhető eszközön magáncélú netezést folytatsz, és arra valaki kémprogramot tesz legalább annyi ideig hogy a jelszót megszerezze. Onnantól kezdve már be tud lépni bárhonnan, főleg ha te nulla vagy minimális biztonsági funkciót alkalmazol. Se értesítés, se kétfaktoros hitelesítés, se új eszközről belépésre figyelmeztetés, stb, és nem is tudsz arról hogy hozzáférnek a fiókodhoz. Ha pedig bármelyiket is használod, akkor kizárt hogy ne vedd észre a jelzéseket a belépésről.
2019. febr. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2019. febr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én kitöröltem már több mint egy hete a beszélgetést, ő meg azt állítja, tegnap kihekkelte és idézett belőle, igaz, hibásan, de csak részben. Amit mondott, és stimmelt,.sehonnan máshonnan nem tudhatta volna meg.
2019. febr. 21. 23:22
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak a saját telefonomról használtam a messemgert, ujjlenyomattal nyílik (vagy 4jegyű kóddal, ezt esetleg tudhatta). De a beszélgetés már rég nincs meg. És a telefonomat nem hagytam felügyelet nélkül sem. Egyszerűen nem értem!!!!
2019. febr. 21. 23:25
 6/7 anonim ***** válasza:
És a másik kolléga?
2019. febr. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha ezt tényleg nem lehet az én messengeremből "kihekkelni" akkor biztos a másik mutatta meg neki csak akkor nem tudom, hogyan szedte ki belőle...
2019. febr. 22. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!