Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kizárólag böngészéssel is...

Kizárólag böngészéssel is begyűjthető rendszerbe épülő kártevő? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Régi számítógépem van, Windows 7 rendszerrel, amit sajnos nem frissítek, mert egyre lassabb lesz.

Víruskeresők belassítják, ezért nem teszem fel. (sokat próbáltam már).

Ha csak és kizárólag böngészek, web-ről levelezek és nem kattintgatok bármire ész nélkül, akkor van esélye, hogy nem kapok el semmi kártevőt? Router mögött vagyok. Bizonytalan forrásból nem töltök le semmit, e-mail csatolmányt nem nyitok ki amíg meg nem bizonyosodok róla hogy nyitható (virustotallal megnézés).

Nem rendszergazdaként, hanem sima felhasználóként netezek.



2019. febr. 23. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. febr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Milyen típusú, az a sima zsarolóvírus is vagy csak adware-ek?
2019. febr. 23. 19:59
 3/6 anonim ***** válasza:
elvileg így nem, de pl nemrég a limara péksége nevű blog is fertőzött volt a vtotal szerint pedig az csak egy egyszerű kis blog, szóval bármikor bekaphatod még így is
2019. febr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bármi, böngésző sebezhetőség révén: [link]


A frissen tartott szoftverek, beleértve elsősorban az operációs rendszert, alapvető követelmény a biztonságos netezéshez.

2019. febr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Drone007 ***** válasza:

Sajnos egy fertőzött weboldalról is bekaphatsz így vírust. Ahogy fent is írták az operációs rendszer és a böngésző frissen tartása nagyon fontos - még ha vírusírtót nem is teszel fel.


Használj windows 10-et win7 helyett. Az én régi Atom procis netbookom (1GB rammal) gyorsabban fut win10-zel mint anno win7 starter editionnel. És a win10 defendere alapvetően elégséges szokott lenni a virusok ellen, ha nem csinálsz fura dolgokat (torrent, pron, hack...)

2019. febr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Reméltem, hogy csak valamiféle "böngészőben futó" kártékony reklámokat dobáló valamit tudok begyűjteni...

Persze ha valami kódfuttatási hibát használnak ki az más, akkor gondolom lefuttathatnak bármit adott gépen. Gondolom ezért kell(ene) frissen tartani az os-t.

2019. febr. 24. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!