Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Segítség! Ellopták a Steam...

Segítség! Ellopták a Steam fiókomat?

Figyelt kérdés
Éppen játszottam, amikor kicsit meguntam és gondoltam felmegyek valami cs:go gambling oldalra.(Azelőtt még nem gamblingeztem, csak láttam már videókban) Rámentem valami random oldalra és mielőtt bejelentkeztem volna megnéztem, hogy miket ír ott a Steam-bejelentkezés. Írta, hogy nem oszt meg semmilyen bejelentkezési adatot az oldallal és hogy csak a nyilvános profilomat láthatja az oldal. Ez alapján nem tűnt veszélyesnek és bejelentkeztem. Egy pillanatra visszamentem a játékra, hogy megnézzem mi történik, és ebben a pillanatban kidobott a játékból és kiírta, hogy valamilyen adataim megváltoztak, úgyhogy jelentkezzek be újra. Beírtam a nevet és a jelszót, de hibásnak vette. Többször próbálkoztam, de semmi. Ezután a steam supporton rámentem, hogy elfelejtettem az email címet vagy a jelszót. Kérte, hogy adjam meg az email címet, a telefonszámot(mert hogy steam guard is volt hozzá csatolva), vagy a felhasználónevet. Ha az email-lel próbálkoztam akkor azt írta, hogy nem talált fiókot ezzel az email címmel. Ha a telefonszámmal, akkor szintén ezt írta. Ha a felhasználónévvel, akkor kérte a paypal-os adatokat, meg ha lemezen vásároltam játékot, akkor a kódjáról csatoljak képet. Ha nem muszály, akkor nem adnám meg a paypal-os adataimat és jelenleg egyébként sem volt elmentve az accomon paypal-fiók. Úgy tudom, hogyha megváltozik a jelszavam, vagy ha másik emailre rakják a fiókom, arról kapok értesítést emailben. De nem kaptam. És mindez lehetetlen hogy megtörténjen, mert volt steam guard mobilhitelesítőm. Úgy néz ki, mintha törölték volna a fiókom, de arról is kéne emailt kapnom. Lehet hogy felfüggesztették? De vajon miért? És gondolom arról is kellene emailt kapnom. Leellenőriztem a Steam szervereket is(hátha csak szerverhiba van), de sajnos semmi probléma nincs velük. És Androidon a Steam applikációból is kijelentkeztetett. Kérlek segítsetek, mi lehet a probléma? Esetleg ilyen nyomtalanul el tudták lopni? Megéri megadni a paypal adatokat? Előre is köszönöm.

2019. márc. 11. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Írj a supportnak és ha kártyával vásároltál steamen akkor vissza fognak írni hogy kellene nekik adat azzal a kártyával kapcsolatban amelyikkel vásároltál, ha lejárt az se baj. (Pl.: kérni fogják a 5.-től a 8. számjegyig a kártya számát meg a lejáratot)


Vagy vásárlás után amit kaptál számlát annak a száma ("visszaigazolási kód" ha magyar a Steamed) azok is megfelelnek CD kulcs helyett.

2019. márc. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valszleg egy Phishing oldal lehetett, bár hogy a steam guard miért nem védett meg, azt nem tudom.

Csak a support marad. Írj nekik, hogy mi történt. Ha tudod igazolni magad, akkor viszsakaphatod.

2019. márc. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, írtam a supportnak és visszakaptam a fiókomat.
2019. márc. 13. 16:26
 4/4 anonim válasza:
Nekem is hasonló esetem volt. Steam guard nem védett meg semmitől... Érdekes módón nem tudom, hogy hogyan...
2021. ápr. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!