Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy lehet, hogy kétlépcsős...

Hogy lehet, hogy kétlépcsős azonosítás mellett is fel tudják törni a barátnőm fb-ját?

Figyelt kérdés

Sokáig nem hittem el, egyszerűen nem tudom felfogni, hogy ennek mégis mi értelme van, ki a fenének éri meg feltörni pont az ő fb-ját. Először azt gondoltam van egy olyan eszköze, amin belépve maradt, csak elfelejtette. De már 3 városból léptek be a fiókjába, sokszor abból a városból, ahol lakunk, de olyan időpontokban, amikor tutibiztos nem tudott volna ő maga belépni. Hát tegnap biztonságossá tettük a facebookját, új jelszó, minden eszközről kiléptettük, és minden belépésnél a telefonjára kap valami kódot, úgy tud csak belépni.. Na de már azóta kapott 2x értesítést. Ezután pedig azt vette észre, hogy mikor felmegy az oldalra abban a pillanatban kiírja, hogy ismeretlen eszközről léptek be. Nem az ő ip címe alatt és pl. Frankfurtból. Semmit nem csinálnak vele, max a már elolvasott üzeneteket olvasgatják, aktivitást nem mutat.

Na számomra ez annyira abszurd... Mi van ilyenkor? Lehet kémprogram? Vagy csak egyszerűen selejtes a fb-ja és önálló életet él? :D Köszi a válaszokat előre is.

Már nagyon idegesítő ez az egész.



2019. márc. 22. 00:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lepődnék meg ha így lenne. Mi egyszer az egyik haverommal mászkálgattunk, amikor azt mondja hogy azt jelzi a facebook hogy online vagyok. Megmutatta és tényleg. Belépve pedig biztos nem volt senki, mert a számítógépem ki volt kapcsolva, le van kódolva és gyakorlatilag minden tevékenységet naplóz és a naplóhoz egy teljesen másik jelszóval lehet hozzáférni, a telefonomon nem volt internet a facebook pedig nem jelzett idegen belépés és a facebook bejelentkezési naplójában sem volt idegen bejelentkezés. Ennek elenére végig zölden mutatott és amikor írt nekem még azt is kijelezte hogy láttam.
2019. márc. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy a facebook olyan lyukas, mint egy ementáli.

Egy rakat olyan kérdés van itt is, hogy hogyan lehetséges az, hogy csinált az illető egy új facebook fiókot, és amikor belépett, egy ismeretlen személy fiókjában találta magát.

Egy olyan cégről beszélünk amúgy, ami képes millió jelszót sima szöveges dokumentumban tárolni: [link]

2019. márc. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én pl vagy abszolut nem kapom meg vagy órákkal, napokkal később az üzeneteket amiket chat-en írnak nekem. Ritka az ha egyből megkapom, meg hiába van beállítva hogy az egyik csoportról küldjön minden aktivitásnál értesítőt, nemküld, max órákkal később hogy pl 2 órája ez és ez posztolt. Nem egy számomra értékes dologról csúsztam le emiatt amit ingyen elvihettem volna... Sőt arról a csoportról is órákkal később kapok figyelmeztetést ahol moderátor vagyok.
2019. márc. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bosszantó dolgok történnek másokkal. Én már nagyon kevés időt töltök el a közösségi hálókon az ilyenek miatt, egyszerűen elegem lett. Tök felesleges ilyen virtuális hülyeségeken mérgelődni.

Most próbálok segíteni a barátnőmnek, mert szerinte én jobban képben vagyok az számítástechnika világában, mint ő... De elakadtam, nem tudok rá megoldást. Már várom, hogy ne ez legyen mindig a beszédtéma. :/

Velem csak annyi furcsaság történt, hogy hónapokig senki nem jelölt be (amit nem bánok), az elmúlt héten 12 ember talált rám. Hogy miért, nem tudom. :D Remélem mindenkinek helyreáll a fiókja.

Köszi az eddigi válaszokat és várom a továbbiakat! :)

2019. márc. 22. 23:28
 5/5 anonim válasza:

Szia!


Velem ugyanez történt, feltörték vasárnap éjjel a Facebookomat egy volt osztálytársam haverja volt, aki ért hozzá, aznap összevesztem vele, rágalmaz mindenféléket, meg is fenyegetett, hogy aznapra meg lesz az IP címem.

Reggel nem tudtam belépni, plusz olyan adatokat rakott nyilvánossá, amiket én nem és este, mikor lefeküdtem még nem volt az...


Másnap reggel rám írt egy olyan üzit, amit máshonnan nem tudhatott, csak ha elolvasta a Messenger beszélgetésemet, ezzel jelezve, hogy mit tett...


A következő húzásánál megyek a rendőrségre, már eddig is ezt kellett volna. Egy ember életet tönkre lehet így tenni, nem vicc és ez egy nagyon súlyos bűncselekmény.


Churva erős, legalább 25 karakteres jelszavam volt, kétlépcsős azonosítás, mégis.


Amit még javaslok, hogy az email címét változtassa meg, mert nekem 14 éve ugyanaz, bár ott is erős jelszó volt. Ez egy biztonsági rés és ezt az email címét ne mondja el senkinek sem, amit Facebookra használ.


Nekem sem játszik, hogy bejelentkezve maradtam valahol... Az sem, hogy kileste a jelszavamat, szó szerint feltörték, meghackelték.


Abban reménykedek, hogy nem küldött másnak üzenetet a nevemben és kitörölte.


Azon is gondolkodom, hogy letörlöm ezt a szart..., ennyit nem ér, mint amennyit ártani tudnak vele...


Mindenesetre, az emailjét változtassa meg és senkinek el ne kotyogja.


De ha még mindig fenn áll, én a rendőrségre is elmennék, EZ EGYÁLTALÁN NEM VICC!!!

2019. ápr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!