Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Számítástechnika » Biztonság

A kérdés

Elfelejtettem jelszavamat egy programhoz, pc-n hol vagy milyen mappában tárolja őket a gépem?

jelszó,pc,tárolás

Keress kérdéseket hasonló témákban: jelszó, PC, tárolás

ápr. 18. 14:35  Privát üzenet  

A válaszok

Alapvetően semmi nem fogja neked sima szövegfájlban tárolni a belépési adatokat, így ne számíts arra hogy majd egy mappa/fájl megnyitása után te kinézed a jelszót egyből.

Inkább abból kellene kiindulni, hogy melyik az a program, és mit írnak a kézikönyvében/neten/FAQ-ban ilyen esetre.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont ápr. 18. 14:44 Privát üzenet
gyoom nevű felhasználó válasza:

Milyen programról van szó pontosan?

Elfelejtett jelszó?

Esetleg supportal beszélj.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont ápr. 18. 15:50 Privát üzenet

Nagyon laikus már a kérdés is, miután ez programfüggő, tehát a lényeget nem írod.

Van, ami registryben tárolja, lehet .ini fájlban is, de annyira hülye programozó nincs, hogy titkosítás/kódolás nélkül írná bele.

Vannak ugyanakkor kiolvasási lehetőségek, az adott programhoz készült segédprogrammal például.

Csak te épp programot nem adtál.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont ápr. 18. 17:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

a gmail-hez felejtettem el a jelszavamat.

# 4/5Időpont ápr. 19. 15:56 Privát üzenet

A Gmail nem egy program a gépen, hanem weboldal.

Jobb esetben a böngészőben tárolt jelszavak megnézhetők (vagyis a csillagok / pontok, amit nem látsz), de az is csak akkor, ha tényleg tároltad.

Másik eset, amikor valaki kliensprogramot használ a Gmail-hez, de akkor azt kellene elárulni.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont ápr. 19. 20:05 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Elfelejtettem a tablet jelszavamat! Hogyan tudnék belépni?
A tabletem bekapcsolás után kéri a jelszavamat, amit sajnos elfelejtettem, többet soha nem tudom használni? Tudna e valaki segíteni?
Hogyan tudok belépni Facebook-ba ha elfelejtettem a jelszavamat?
Elfelejtettem a rendszergazda jelszavamat Windows 8-on. Ilyenkor mi a teendő, mit tudok tenni, hogy be tudjak lépni?
3 éve nem használtam a laptopomat. Elfelejtettem a jelszavamat! Hogy tudnám feltörni, vagy valamit csinálni vele, hogy újra használni tudjam?
Segítség! Windows 10-en elfelejtettem a jelszavamat bejelentkezésnél! Mit tegyek?

Kérdések a Számítástechnika rovatbólKérdések a Biztonság rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!