Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Elfelejtettem jelszavamat egy...

Elfelejtettem jelszavamat egy programhoz, pc-n hol vagy milyen mappában tárolja őket a gépem?

Figyelt kérdés
jelszó,pc,tárolás

2019. ápr. 18. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően semmi nem fogja neked sima szövegfájlban tárolni a belépési adatokat, így ne számíts arra hogy majd egy mappa/fájl megnyitása után te kinézed a jelszót egyből.

Inkább abból kellene kiindulni, hogy melyik az a program, és mit írnak a kézikönyvében/neten/FAQ-ban ilyen esetre.

2019. ápr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen programról van szó pontosan?

Elfelejtett jelszó?

Esetleg supportal beszélj.

2019. ápr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon laikus már a kérdés is, miután ez programfüggő, tehát a lényeget nem írod.

Van, ami registryben tárolja, lehet .ini fájlban is, de annyira hülye programozó nincs, hogy titkosítás/kódolás nélkül írná bele.

Vannak ugyanakkor kiolvasási lehetőségek, az adott programhoz készült segédprogrammal például.

Csak te épp programot nem adtál.

2019. ápr. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a gmail-hez felejtettem el a jelszavamat.
2019. ápr. 19. 15:56
 5/5 anonim ***** válasza:

A Gmail nem egy program a gépen, hanem weboldal.

Jobb esetben a böngészőben tárolt jelszavak megnézhetők (vagyis a csillagok / pontok, amit nem látsz), de az is csak akkor, ha tényleg tároltad.

Másik eset, amikor valaki kliensprogramot használ a Gmail-hez, de akkor azt kellene elárulni.

2019. ápr. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!