Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy tudnám így haza vinni a...

Hogy tudnám így haza vinni a céges dolgokat, hogy otthon is tudjak dolgozni?

Figyelt kérdés

Usb-n akartam volna, de a rendszergazda azt mondta ő inkább nem csinálná.


Azt mondta nem attól kell félnem hogy otthonról behozok valami vírust az itteni gépekre, hanem hogy innen haza viszek valami vírust.

Tele vannak az melóhelyi gépek crackelt programokkal, azt mondja elvileg nincs vírus de nem lehet tudni, volt már példa rá hogy valamelyik crack vagy program vírusos volt. A régi gépeken mint az enyém még a Win 7 is crackelt, csak az új Windows 10-es gépeken legálisak a dolgok.


Hogy tudnám így biztonságosan haza vinni a dolgokat, fájlokat amiken szeretnék dolgozni?



2019. máj. 16. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:

távoli elérés nem lehetséges?

én otthonról szoktam belépni a melóhelyi gépre és úgy dolgozom


max ha annyira crackelt minden ott, akkor teamviewerrel, ha nincs jobb megoldás

2019. máj. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Rendszergazda" 🤣🤣🤣

Ez nem rendszergazda, hanem egy barom, aki max annyihoz ért, hogy berakjon egy Windows telepítő CD-t és nCore-ról leszedjen egy Office telepítőt.


Töltsd fel a dokumentumaidat Google Drive-ba vagy Microsoft OneDrive-ba és dolgozz ott rajtuk (van webes Excel/Word mindkettőnél, csak a Google Drive esetén máshogy hívják). Ha nem ilyen doksikon akarsz dolgozni, akkor is teljesen jó a Google Drive/MS OneDrive a Pendrive helyett.

Az otthoni gépeden meg gondolom csak van egy vírusírtó. Windows 8-tól felfelé benne van a Windows-ban a Defender (aka Windows Security Esentials)

2019. máj. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A rendszergazda, ha valóban gazdája akar lenni a rendszernek, akkor álljon a sarkára és tegyen rendet - ez nem csak az Ő, hanem a cég érdeke is (ezt a cég vezetőjével/vezetőivel meg kell értetni).


A crackelt Windows 7-teket cserélje le licencelt Windows 10-re - egy újra felhasznált Windows 10 OEM licenc pár ezer forintért beszerezhető.

Vagy - ha nincs rá pénz/gyenge lenne hozzá a gép - elgondolkodhat Linux-disztribúció telepítésén is.

Microsoft Office helyett - ha arra sincs pénz - ott a LibreOffice vagy a Google Docs.


A cég gépeire meg ne engedjen telepitgetni mindenféle szedett-vedett warezolt programot a cég alkalmazottai által.

Lesz sírás-rívás, de többet ér, mint egy ransomware utáni károkkal való szembesülés.

2019. máj. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Team viewert használtam egy ideig, de egy idő után kiírta hogy vállalati szintű felhasználást észlelt, és most már pár másodpercenként szétkapcsol.


A rendszergazda azt mondta ő rendben tartaná a gépeket (azt mondta a lopott Win 7 az ő műve) de minden illegális sz#rt a főnök telepítget fel, mert azt mondta ő biztos nem fogja csinálni meg a felelősséget vállalni ezért.

2019. máj. 16. 16:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor fejétől bűzlik a hal. Az én főnököm még a saját gépén sem rendelkezik rendszergazda jogosultságokkal. Néha hisztizik, de alapvetően érti, hogy a cég érdekei közé tartozik, hogy ne tudjanak a nem hozzáértők babrálni a gépeikkel (mert csak elrontják és mindig pont akkor, amikor a legjobban kéne).
2019. máj. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Google Remote Desktop (Chrome beépülő) ugyanazt tudja, mint a TeamViewer:

[link]

2019. máj. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!