Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feltörték az email címem?...

Feltörték az email címem? Próbál zsarolni, mit tehetnék, hogy biztonságban legyenek az adataim?

Figyelt kérdés

Az előbb feltettem ezt a kérdést, de átrakták a politika kategóriába. Itt viszont "szakmailag több választ kapnék.

Mit tehetnék?


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__9940..


A videó már nem érdekel, az valószínűleg tényleg kamu. Viszont! Mit tegyek hogy biztonságban legyen a dolgaim? A google fiókommal van összekötve a facebook,minden. Abszolút nem értek hozzá, ilyenkor mi a teendő?


Nagyon megijdtem, mivel az email címem is megtudta, a jelszavam egy részét is.



2019. jún. 17. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Teljes körű válaszokat kaptál az előző kérdésedre. Ez egy kamu zsarolás. A jelszavad valamilyen régi adatszivárgásból való, és mivel mellett volt az e-mail cím is, összerakták a két infót egy zsarolólevélbe.


Annyi teendőd van a levéltől függetlenül, hogy sehol nem használod ugyanazt a jelszót, a kiszivárgott jelszót azonnal lecseréled ahol még használatban van, az e-mail fiókodra pedig legalább kétfaktoros hitelesítést állítasz be, amit mobilról aktiválsz.

2019. jún. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!! Elnézést ha értetlen voltam, de tényleg nagyon megijedtem. Nem szoktam elhinni a sok kamut, de ezt most benyeltem, főleg hogy a jelszavam is benne volt,es az ilyen informatikai jellegű dolgokhoz abszolút nem értek.


Az is bezavart, hogy a gmailem jelszavát kb nem is tudom, ugye a ketfaktoros hitelesítés miatt, mert csak a telefonom kódját kéri.


Töröljem az egész Gmail és Facebook fiókomat, vagy felesleges, elég a ketfaktoros hitelesítés?


Nagyon köszönöm a segítséget, lehet túlkaptam, de tényleg bepánikoltam, már nem is a kamu videó miatt, hanem az adataim miatt. Netbank, hasonlók.

2019. jún. 17. 20:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az is elég, ha megváltoztatod a jelszavad. Minimum 8 karakter legyen, legyenek benne kis- és nagybetűk, számok és egyéb karakterek.

Soha ne használj azonos jelszót különböző regisztrációknál!

A jelszavaidat mindig jegyezd fel valahova, így nem érhet meglepetés, ha szükséged lenne valamelyikre.

2019. jún. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!