Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Érdemes minden meghajtóra...

Érdemes minden meghajtóra rendszert telepíteni?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom hogy mindenképpen érdemes. Bármikor amikor csak valami fatális probléma adódik a rendszerrel, vírust kapok vagy egyéb akkor azonnal rendelkezésemre áll egy másik tiszta rendszer. Amivel van lehetőségem orvosolni a problémát anélkül hogy egy újratelepítéssel fontos adatokat vesztenék a fertőzött meghajtón.

Egyetlen negatívum amit halottam ezügyben hogy egy rendszer ugye kb. 30Giga helyet foglal a meghajtón. De ez elenyésző ár azért hogy bármelyik meghajtómról külső rendszer segítségével tudjam elérné az adatokat. (még egy negatívum hogy több win lincense kell)

Ti tudtok más negatívumokat hogy miért NEM érdemes minden meghajtóra rendszert telepíteni?

(Nem vagyok elfogult. Ha bármi negatívum van ellene arról tudni szeretnék pont ezért tettem fel a kérdést.)


2019. jún. 30. 06:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érted ha pl van 4db hdd a gépben akkor egyiken win10, másikon linux harmadikon win98, negyediken Haiku OS..?


Mindegyiket telepítgetni (többi lemezt lehúzva) és mindegyiket frissítgetni.. Használhatóra beállítani.. Szerintem értelmetlen.


Inkább pendrivera (v DVDre) egy live linux v winPE..

2019. jún. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

10 évente van a rendszerrel gond. Ha gond van a nasba beteszem a pénz driveot lehuzok egy linuxot rá felbootolok a javitando gépre és megnézem.

De azt se biztos mert backupolok az magától megy , automata, és ha szétverem a fő gepemet akkor is megvan mindenem.


Igy sajnos nem értem a problémadat.

2019. jún. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tök értelmetlen.


Három egyszerű megoldás is van:

- Külön lemez a fontos tartalmaknak.

- Külön partíció a fontos tartalmaknak.

- USB-ről indítható Linux rendszer.


Első két esetben szoftveres hiba esetén simán újratelepíthető a rendszer. Rosszabb esetre pedig ott van a Linux USB amivel bármikor megnyitható a hibás rendszer partíció is és le lehet szedni róla azt ami fontos.


+1 tuti biztos megoldás a biztonsági mentés felhő szolgáltatásokkal. A fontos adataim bárhonnan elérem, nem a gépen tárolom így a gép csak egy sima beviteli eszköz lesz.

2019. jún. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De a linux nem kezeli a bitlockert.

Én ezzel az os-t is és az adatokat is tudom menteni visszaállítani. Macrium Reflect Free

[link]


Sőt a régi gépemen ez a PE3 futtatható, míg a neszetoolszos PE10 nem (hiába x32 az is)

2019. jún. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!