Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Gemius. Pl? Mit tegyek, hogy...

Gemius. Pl? Mit tegyek, hogy békén hagyjon végre?!

Figyelt kérdés
Már 2 napja akárhányszor rámegyek egy oldalra (pl.használtautó.hu)akkor a malwarebytes azt az értesítést dobja fel hogy "A webhely potenciálisan kéretlen program miatt blokkolva."Ilyeneket jelez,hogy gahu.hit.gemius.pl meg egy csomó gemius.pl-el végződő vackot.Ellenőriztem a gépet a malwarebytes-al de semmit nem talált.Aztán letöltöttem a hitmanpro-t de az sem talált semmit.Megpróbáltam más böngészőt használni de az sem segített.A gépet is újraraktam de még mindig zaklat ez a sz@r...Mit kéne még tennem?

2019. júl. 9. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
lehet a hosts fájlban le lehet tiltani az oldalt
2019. júl. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A malwarebytes azért riaszt, mert az oldal úgynevezett nyomkövető sütit helyez el - ami több oldalon keresztül követi a böngészési szokásaidat - amit a kártevőkereső rezidens védelme észlel és blokkol.


Használj reklámblokkoló programot - például uBlock Origin-t - és ezzel eliminálhatod ezen sütik létrejöttét.

2019. júl. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A hiba nem a gépedben van. Ez egy webforgalom-elemző vállalat, biztonságtechnikai szempontból aggályos módszerekkel. Bizonyos cégek szerződnek velük, hogy monitorozzák a weboldaluk forgalmát. Betesznek a weboldal kódjába egy megfelelő nyomkövető kódot, ami időnként kérdőívekkel is zaklat.

Megszabadulni teljesen nem tudsz tőle, legfeljebb ha letiltod a szkripteket, de akkor meg sok oldal nem fog működni. Viszont ha a hosts fájlban, vagy valamilyen tűzfalban tiltod a gemius oldalát, akkor legfeljebb csak egy üres oldalt fog bedobni, és nem az irritáló kérdőívüket.

(Elvileg van olyan lehetőség is, hogy nem kívánsz részt venni a felmérésükben... akkor állítólag békén hagynak, bár én tapasztaltam már ennek az ellenkezőjét.)

2019. júl. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 M.Jozef válasza:

Az előttem szóló tökéletes választ adott.


Privacy Badger + Ghostery + AdGuard Hirdetésblokkoló

A Privacy Badger tanítható, kell az anonimitáshoz! Ez feltétlenül tedd fel.

A másik kettő remek reklám és nyomkövető blokkoló.

Bekapcsolt állapotban teszteld le őket egyenkét és együtt is pl. 'Vatera' oldalán, lásd mit is gyomlálnak ki. Megdöbbentő mennyi mindent megakadályoznak. A szűréseket megtekintheted a naplókban. Eldöntheted, mikor alkalmazod őket.

Személyes véleményem, csak Linux alatt böngészek.

2020. okt. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!