Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Gmail zaklatás esetén mi a...

Gmail zaklatás esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

Hónapok óta trágár emaileket kapok, kamu felhasználótól, aki egy és ugyanazon személy. Próbáltam már szavankénti szűrést, minden fiókot tiltottam, amiről ír, de ahányat tiltok annyi új fiókot gyárt, illetve kamu emailt használó oldalakon keresztül ír. Nem tudom ki ő, így feljelentést sem tudok tenni. Email cím cserén gondolkodtam, de minden hivatalos regisztráció, minden hivatalos szervnél, plusz közösségi médiákon ezzel a címmel vagyok regisztrálva.

Nincs valami tölthető szűrő legalább, melynek segítségével minden káromkodó, vulgáris vagy trágár email szűrhető lenne? Valakinek ötlet? Megköszönném nagyon.



2019. júl. 27. 11:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Csak az segít, ha minden olyan szót felveszel szűrőbe, amit használ, és a szűrés eredménye törlés legyen.

Attól, hogy eldobható egy e-mail, nem biztos hogy minden címe más, domain-re is megpróbálhatsz szűrni ha van bennük bármilyen közös kifejezés.


Letölthető szűrő nincs, mivel a szűrőt manuálisan kell minden esetben egyedileg beállítani, illetve nincs importálási lehetőség, hogy ha valaki csinál egyet azt csak betallózd.

2019. júl. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne reagálj rá semmit! Tiltást se állíts be! Meg fogja unni. Ha esetleg mégsem, akkor tegyél rendőrségi feljelentést! Amúgy furcsa, hogy nem is sejted, ki lehet.
2019. júl. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbálom beállítani, ahogy írod! A domain szűrés talán be fog jönni.


Csendes ember vagyok, nem szoktam senkinek okot adni arra, hogy ilyen viselkedést tanúsítson.

Ha nem tiltom le az üzeneteket akkor tele lesz szemetelve a gmail fiók ezekkel, és ránézni is rossz. Két éve nem unja meg. Ez már legalább a tizedik kamu név/email páros... És már negyedik közösségi média oldalon irkál.

2019. júl. 27. 11:58
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez már kellően megalapozott zaklatás, simán feljelenthetnéd érte, és kikérik a szolgáltatóktól hogy ki csinálja.

Előtte még blöffölhetnél is egyet válaszként, hogy feljelentést tettél, hátha megijed és abbahagyja.

2019. júl. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, ebben van valami, köszönöm szépen!

Megpróbálom ezt is.

2019. júl. 27. 12:04
 6/13 anonim ***** válasza:
Viszont akkor ne töröld a leveleket, mert azok bizonyítékok ellene. Csinálj neki egy almappát ahová besüllyesztheted hogy ne legyen szem előtt a beérkezettek között, ő meg had dolgozzon maga ellen.
2019. júl. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#11.58 Nem unja meg, mert reagálsz. Látja, hogy tiltottad, másik oldalra mész. Ha nem reagálsz semmit, oda az öröm. De két év valóban elegendően hosszú idő ahhoz, hogy feljelentést tegyél.
2019. júl. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Pszichopata egy ember, aki ilyen dolgokra áldozza idejét.

Köszönöm a hozzászólásokat!

Megfogadom a tanácsokat!

2019. júl. 27. 12:19
 9/13 anonim ***** válasza:

A legnagyobb hiba, amit elkövettél, hogy csak egy email címed van és oda szemetel minden. Legalább 3-4 eamil címet érdemes használni, szétosztani a kapcsolt fiókokat fontosság szerint, és abból egy full eldobható, a fontosabbak pedig megbízható (Tutanota, Protonmail).


Hivatalos szervekhez mondjuk eleve nem használnék Gmailt.

2019. júl. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Az utóbbi kettőt használta a zaklató is.

Nem gondoltam, hogy ilyen helyzetbe kerülök valaha is, így teljesen elővigyázatlanul használtam csupán egy email címet sajnos.

2019. júl. 27. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!