Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lehet ebből valami probléma?

Lehet ebből valami probléma?

Figyelt kérdés
Sajnos költözés miatt túl van zsúfolva a szoba, ahol jelenleg lakom, ezért az egyetlen hely, ahova tenni tudom a laptopomat az erősítő teteje. Ma frászt kaptam, mert apám bekapcsolva hagyta az erősítőt, rajta a laptoppal (én természetesen az erősítő kikapcsolt állapotában tettem rá), nem tudtam róla, és egész éjszaka úgy maradt. Most vettem észre, és olyan forró volt, hogy fölötte is éreztem, ha odatartottam a kezem, szóval kb. meg lett főzve. Megfogni meg tudtam, de így is nagyon durva volt, hiszen az összes meleget "begyűjtötte", ami felfele terjedhetett volna, így az erősítő is forróbb lett, mint szokott. Nem tudom számít-e a tipus, egy 2015-ös macbookról van szó, és látszólag semmi baja, de az lenne a kérdésem, hogy okozhatott-e ez valami "lappangó" problémát, ami később derül ki, vagy esetleg megviselhette-e annyira, hogy hamarosan elromoljon vagy van-e olyan alkatrész benne, aminek ez különösen árt? A számítástechnika ezen részéhez sajnos nem értek, ezért kérném a válaszaitokat, a segítséget előre is köszi.

2019. júl. 29. 15:59
 1/1 CspCsj ***** válasza:

Hát az erősítő teteje kilőve...

A túlmelegedés károsíthat áramköri elemeket és chip-eket, de ennek hatása szinte azonnal jelentkezik.

Hosszabb távon inkább a rendszeresen előforduló, nagy hőingadozás okoz problémát.

[link]

2019. júl. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!