Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen programmal lehet...

Milyen programmal lehet leadni 5.1-ben a hangot számítógépen?

Figyelt kérdés

Gépek: lenovo think pad, acer swift 1


Házimozi: Panasonic dvd home theater sound system SA-HT335


Pl: egy bulihoz, vagy egy filmhez



2019. aug. 4. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasgatom a házimozi kézikönyvét:

[link]

kitűnik, hogy a hang bevitelére két lehetőség nyílik - a kézikönyv 24. oldalán is mutatott vonalbemenetek (VCR vagy TV) egyikének használatával.


Ehhez egy 3,5 mm-es sztereo "TRS" jack apa - 2 darab mono RCA apa átalakítókábelre lesz szükséged:

[link]


A házimozin ki kell választanod forrásként (lásd az előbb említett 24. oldalt). Ha ki akarod használni mind a 6 hangszórót, akkor a távirányíton van egy "MIX 2CH / Dolby PLII" felíratú gomb (22. oldal) - az aktiválja a készülékbe épített Dolby Pro Logic II dekódert, ami a sztereó forrásból ál-5.1-es csinál.

2019. aug. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kábelt mar megvettem. Nyomogattam a gombot ahogy mondtad (shift+mix2ch).
2019. aug. 4. 20:31
 3/6 A kérdező kommentje:
De még mindig sztereóként szól a muzsika.
2019. aug. 4. 20:31
 4/6 A kérdező kommentje:
Az mindegy hogy (a házimozin) vcr-be vagy a (házimozin) tv-be dugom a jack kábelt?
2019. aug. 4. 20:42
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezt az üzenetet írja: ERROR
2019. aug. 4. 20:43
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nyomogattam a gombot ahogy mondtad (shift+mix2ch)."

Nem azt mondtam, hanem szimplán a "MIX 2CH / Dolby PLII" gombot (kéziköny 22. oldal, Dolby Pro Logic II fejezet).

A "shift+mix2ch" pont a fordítottját csinálná - 5.1-ből csinálna sztereót.

Viszont közben olvasom, hogy ez a Dolby Pro Logic II dekóder csak akkor működik, ha DVD-ről/CD-ről játszol le:

"This works only in DVD/CD mode."

Ez pech ugyanis így nem tudod a sztereót 5.1-é alakítani (5.1-es digitális bemenet meg nincs a készüléken).


"Az mindegy hogy (a házimozin) vcr-be vagy a (házimozin) tv-be dugom a jack kábelt?"

Mindegy, csak válaszd ki a megfelelő forrást (ennek kiválasztásához ott a TV/VCR gomb a távirányítón).

2019. aug. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!