Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Processzor órajel sebesség esés?

Pappgr kérdése:

Processzor órajel sebesség esés?

Figyelt kérdés
A gondom az hogy, a CPU-m ( Intel Core i7 7500U ) alapsebessége 2.9 GHz, még ha csak üresjáratban is ketyeg olyan 10%-os kihasználtságon, akkor is 3.4 GHz-en pörög. Hogyha kap egy nehezebb feladatot, példának okáért ha fut egy játék, de még akkor is amikor bootolás után a windows tuttatja a mókáit az órajel leesik 0.4 GHz-re. Lefuttattam egy stressztesztet hogy kiderítsem hogy mi folyik itt, HW Monitor szerint 100%-on 3495 MHz-en 24.98 W-ot húzott mielőtt leesett 399 MHz-re és olyan 2.8 W fogyasztásra. Ezután a energiafelvétel úgy tűnt hogy maximalizálva volt 15 W-on. az órajel pedig 2.45 GHz-n (alapjel 2.9) és teszt közben nem ment 84%-os kihasználtság fölé. Nem hiszem hogy, thermal throttling-el (sajnálom nem tudom hogy mi erre a magyar megfelelő) van dolgom, a hőmérséklet nem ment 84°C fölé. Mit tudok csinálni? Nem baj ha valamilyen módon le kell szabályozni és emiatt vesztek teljesítményt, ezen a gépen nem szoktam semmi igazán energiaigényes folyamatot futtatni, és a 10-20 fps vesztés még mindíg jobb mint gyakorlatilag képregényt olvasni.

2019. aug. 12. 13:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a laptopod valamilyen energiagazdálkodási beállítást alkalmaz?


A vezérlőpultban az energiagazdálkodási beállításoknál megtudod nézni. Akkumulátorról vagy hálózati áramforrásról használtad akkor?

2019. aug. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!