Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopvásárlás előtt állok....

Jerry22 kérdése:

Laptopvásárlás előtt állok. Milyen laptopot ajánlatok?

Figyelt kérdés
A 6 éves Dell Vostro 2520-as veteránomtól kell megvállnom. A Dell bevált eddig és maradnék a márkánál, de nem tudom melyik laptop az ami hasonlít a régire, nyílván kicsit pengébb... Netezés, filmezés, irodai programok használata, Photoshop, videóvágás ami jellemző az eddigi géphasználatomra. Kb. 110-120000 szánnék rá!

2019. aug. 13. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Én személyes tapasztalatból kiindulva az Acer márkát javaslom. Egy középkategóriás Acer-t vettem 11 éve (Extensa 5635-Z), és mái napig olyan tipp-topp, hogy meg nem mondani róla, hogy ilyen öreg már. Remekül bírta az időjárás viszontagságait is, mínusz fokos fagyban is ugyanúgy volt használva, mint forróságban, és a világon semmi probléma nem volt vele. Konkrétan sokszor a félmilliós asztali gépet helyettesítette. Szervizbe nulla alkalommal volt, cserélni csak az akkumlátorát kellett 7 esztendő után.

Nos, mifelénk ezt nevezik úgy, hogy minőség. Ha valaha nyugdíjba fog vonulni, szóba se jöhet más ezek után, csak Acer.

2019. aug. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

120-ért csak nagyon alja kategóriát kapsz újonnan.

Használtan bele lehet futni egy-egy jobb darabba de az is ugye elég lutri.

Videóvágáshoz, főleg ha nagyon nagy méretekről van szó elengedhetetlenen egy gyors konfig SSD-vel. 120-ból ez nagyon karcosan jönne ki.

2019. aug. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Mikor megláttam a címet, az jutott eszembe, hogy bármit vehetsz, csak Dellt ne.
2019. aug. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolom a videóvágás nem a legprofibb szinten, ha 120-at szánnál rá. Újonnan semmiképp ne vegyél.

Én pár hónapja vettem egy Dell Latitude e7450-est, 90-ért. Nagyon durván megszerettem, vékony, könnyű, szuper gyors az ssd-je, és mindenre elég nekem. Videókártya jó lenne de nem játszok amúgy sem annyit.

Egy Dell latitude e6400-at váltott. Azért ajánlanék dellt (gondolom te is tapasztaltad), mert elég masszív gépek, nem igen akarnak tönkremenni. De persze csak a latitude, vostro. Lehetne még a precisiont és az xps-t mondani, csak az felső árkategória...

Használtat pedig nyugodt szívvel lehet venni, vagy megbízható magánszemélytől, vagy mint én, hogy cégtől, akik ezzel foglalkoznak, és adnak rá garanciát is.

Annyi, hgy ezstétikailag lehet nem lesznek fullosak, de ez a legkisebb gond, illetve hogy a billentyűzetük valószínűleg nem magyar.


Ha pici jó, akkor latitude 7270, ha nagyobb kell akkor mint az enyém, 7450, vagy ottvan az 5450 (kicsit olcsóbb kategória).

2019. aug. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket! Nem profi videóvágásra használnám... Többnyire családi szülinapi videók vágására, összeállítására gondoltam! Lehet bevállalok egy használt laptopot, bár a használt cuccokkal mindig szkeptikus vagyok!
2019. aug. 14. 13:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ha tudok számítógépben olyant veszek mert megéri, egyszerűen olcsóbb sokkal. (Delles válaszoló vagyok)

Figyelj hogy vagy nagyon jó állapotú legyen, vagy adjon garanciát (és akkor ilyen cég legyen).

Döntöttél végül?

2019. aug. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!