Norbig kérdése:

Bios frissítés?

Figyelt kérdés
Lenne egy fujitsu D3061-A1 típusú alaplapom,processzort cserélnék benne de a bios nem támogatja az új procit és frissíteni kéne,viszont nem találok hozzá frissítést,csak olyat találtam ami bekapcsolt gépen indítható el (exe),az végigfut aztán írja hogy újra fog indulni,de tovább nem tudom mit kéne csinálni,ha átállítom a bootoló sorrended akkor a C meghajtóból szeretne valamit.Néztem neten videót hogy van akinél ugyan így ment,csak éppen nekem nincsenek olyan file-ok mint neki.Valaki ki tudna segíteni?
2019. aug. 14. 09:49
 1/2 A kérdező kommentje:

Én innen szedtem le,de ebben csak exe van:


[link]

2019. aug. 14. 09:50
 2/2 Mr. V. ***** válasza:
100%

A windows-os BIOS frissítők élő rendszeren is képesek frissíteni.

A DOS-os frissítőknek szükséges egy DOS alap (pl. indítólemez), amiről feltöltik magukat.

A modern BIOS-ok (durván 4-5 éve) a BIOS-on belül képesek a frissítést elvégezni.

A C:\-re kell helyezni a bin vagy img, stb. fájlt, amit a menüponton belül a megnyitás paranccsal érsz el. Ekkor minden BIOS frissítő program (BIOS, DOS, WIN) összehasonlítja a meglévőt és az image-t. Ha azonos, kiírja mindkettő verziószámát és rákérdez, hogy biztos vagy-e benne, majd figyelmeztet, hogy ne szakítsd meg a folyamatot, ami max 1 perc szokott lenni.

Ezután kikapcsolás szükséges (nem szimpla reboot).

Onnantól az új BIOS fut.


Ha netán exe jön le, az vagy a frissítő program, vagy egy önkicsomagoló, amiben van a frissítő (uploader) és maga a firmware.

2019. aug. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!