Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Számítástechnika » Egyéb kérdések

A kérdés

Bios frissítés?

Lenne egy fujitsu D3061-A1 típusú alaplapom,processzort cserélnék benne de a bios nem támogatja az új procit és frissíteni kéne,viszont nem találok hozzá frissítést,csak olyat találtam ami bekapcsolt gépen indítható el (exe),az végigfut aztán írja hogy újra fog indulni,de tovább nem tudom mit kéne csinálni,ha átállítom a bootoló sorrended akkor a C meghajtóból szeretne valamit.Néztem neten videót hogy van akinél ugyan így ment,csak éppen nekem nincsenek olyan file-ok mint neki.Valaki ki tudna segíteni?

aug. 14. 09:49  Privát üzenet  

A válasz
A kérdező kommentje:

Én innen szedtem le,de ebben csak exe van:

[link]

# 1/2Időpont aug. 14. 09:50 Privát üzenet
Mr. V. nevű felhasználó válasza:

A windows-os BIOS frissítők élő rendszeren is képesek frissíteni.

A DOS-os frissítőknek szükséges egy DOS alap (pl. indítólemez), amiről feltöltik magukat.

A modern BIOS-ok (durván 4-5 éve) a BIOS-on belül képesek a frissítést elvégezni.

A C:\-re kell helyezni a bin vagy img, stb. fájlt, amit a menüponton belül a megnyitás paranccsal érsz el. Ekkor minden BIOS frissítő program (BIOS, DOS, WIN) összehasonlítja a meglévőt és az image-t. Ha azonos, kiírja mindkettő verziószámát és rákérdez, hogy biztos vagy-e benne, majd figyelmeztet, hogy ne szakítsd meg a folyamatot, ami max 1 perc szokott lenni.

Ezután kikapcsolás szükséges (nem szimpla reboot).

Onnantól az új BIOS fut.

Ha netán exe jön le, az vagy a frissítő program, vagy egy önkicsomagoló, amiben van a frissítő (uploader) és maga a firmware.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont aug. 14. 10:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Árulnak valahol alaplapot BIOS frissítéssel?
"Windows 10 licence hamarosan lejár" üzenetet kapok, azonban a windows aktiválva van. Volt most hetekben egy frissítés azóta kezdte el feldobálni ezeket az üzeneteket. Mit lehet így tenni?
Nektek is megáll a Win.10 frissítés letöltés 30%-nál? Mit csináljak így ezzel?
Miért nem változott nálam az Instagram arculata?
Mi történt a tegnapi windows 10 frissítés óta? Miért nincs hang a tv-n? Hdmi-vel van a laptoppal összekötve
A T-Mobile angol oldalán megnéztem, hogy egyes mobilokon hogy áll az Android 9 frissítés folyamata. Az enyémre azt írja, hogy "Complete". Tehát egy hete elvileg kész van, de a...

Kérdések a Számítástechnika rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!