Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valaki összerakna egy Játékra...

Valaki összerakna egy Játékra kihegyezett gépet, többi lent?

Figyelt kérdés

A célra szánt összeg 1.2M

Nvidia, Intel kombinációját preferálnám.

Köszönöm!



2019. aug. 14. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó kedvembe vagyok, úgyhogy tegyük fel, hogy nem kamu a kérdés.

Alaplapnak valami X570-est választanék jó VRM-el, mondjuk X570-F Gaming.

Procinak Ryzen 9 3900X, ha egyáltalán lehet kapni valahol (köröket ver a 9900K-ra).

RAM-nak valami 2x16-os vagy 4x16-os CL14-es 3200MHz+-ost, amin valami jól kinéző hűtőborda van, már ha találsz ilyet, mert RAM-ból is mostanában nem sok félét lehet kapni (köszönettel ugye annak, hogy abbahagyták a Samsung B-Die gyártását).

VGA-nak 2080 Super vagy 2080 Ti, mindkettő rettenetesen túl van árazva, de ez van. Nem tudom, hogy manapság érdemes-e SLI-ben gondolkodni, sajnos a legtöbb játék nem tudja normálisan kihasználni.

SSD-ből nyilván 970 Pro, amennyire szükséged van.

HDD-ből nyilván annyi, amennyire szükséged van, javaslom a Raid 1-et vagy a Raid 10-et.

Én ennyiért valami custom vízhűtésen gondolkoznék.

Tápból Seasonic Focus Plus.

Házból ami tetszik és normális az airflow-ja meg belefér minden.

2019. aug. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Picit beszélgettem privátban a kérdezővel, aki tulajdonképpen nem látott még 1080p feletti monitort, és az 1,2 millióban a monitornak is benne kellene lennie.

Úgy érzem, kérdező, hogy a pénztárcád egy picit magasabb az igényeidnél, úgyhogy ennek megfelelően raktam össze neked egy konfigot, ami "fullos", szerintem ennél többet gépre egyszerűen nem érdemes költeni. Így is vannak benne olyanok, amiknek szörnyű az ár-érték aránya, például a 2080 Ti-nak.

PCX-es konfig kivéve a proci, de azt megrendeled máshonnan és beviszed nekik, milliós gépnél nem fog ez problémát jelenteni.

Fractal Design Meshify C (mert nem kell ennél jobb)

Seasonic Focus+ 650W Platinum

Asus Rog Strix X570-F Gaming

Ryzen 9 3900X

Kingston 2x16 GB DDR4 3000MHz HyperX Predator XMP (nagyobb órajelű RAM-nál nő a késleltetés is, ez játékban fontos lehet)

Gigabyte RTX 2080 Ti Windforce

Samsung 1 TB 970 Evo Plus

(a kérdező rendelkezik HDD-vel)


És akkor a hűtés, én nem vesződnék vízzel, mert a léghűtők egyszerűbbek, hatékonyabbak, és ezekkel a ventikkel halkabbak, mint a víz:

Noctua NH-D15 SE-AM4

5 db Noctua NF-A14 industrial IPPC-3000 PWM 140mm rendszer hűtő (3 a processzorra, 2 előre a házba)

1 db Noctua NF-F12 industrial IPPC-3000 PWM 120mm rendszer hűtő (hátra a házba)


De ha vizeznél, akkor mondjuk itt van egy kit:

[link]

Házventik persze akkor is kellenek, a gyáriak egy ilyen kategóriájú gépbe nem igazán illenének.

2019. aug. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na most hogy jobban gondolok, a 3900X-nek sincs semmi értelme, a 3700X is elég lenne ha csak játszol. Sőőt...

Meg persze a 2080 Ti is hozna 5-10 FPS-el többet a 2080 Supernél, viszont legalább 100 ezerrel drágább.

A megspórolt pénzből meg kijönne még egy 2080 Super aztán mehetnének SLI-ben :D

Ez van amikor a hülyegyerek elkezd a milliókról álmodozni, nyugalom, abbahagytam...

2019. aug. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hálás vagyok a segítségért, nem tudom ilyen igényre (gép össze rakás van-e fórum) az esetleges további érdeklődőknek.

A vízhűtésről gőzöm sincs, az egyszerűbb jobb. :-)

A leírt alkatrészeknek utána olvasok. Amennyiben a konfig meglesz természetesen csatolom a végeredményt.

2019. aug. 14. 23:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Vannak fórumok, pl. prohardver, ott talán valaki ért a drágább hardverekhez is.

Én inkább a középkategóriában igazodnék el jobban.

2019. aug. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!