Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem indul el a Windows...

Miért nem indul el a Windows 7 telepítője pendrájvról?

Figyelt kérdés

Rufus-szal kiírtam a Windows 7 ISO fájlját pendrivera, mert fel akarom telepíteni Xubuntu mellé a ProBookomra. Azonban nem bootol be az operációs rendszer telepítője, hanem a Xubuntu töltődik be...


Mit csináljak, hogy elinduljon a Windows 7 teleptője pendriveról?



2019. aug. 16. 13:41
 1/3 A kérdező kommentje:
Valamiért a Google keresővel sem sikerült érdemi megoldást találnom. Amiket találtam "megoldásokat" azok alapján végigvittem mindent, de úgy nem működik a telepítés. :/
2019. aug. 16. 13:43
 2/3 Mr. V. ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy milyen boot-ként írtad fel, standard vagy UEFI, mert vagy ez vagy az. Ha UEFI és neked nem úgy indul a géped, akkor nem fog a pen sem elindulni bootmeghajtóként.

Ha viszont UEFI boot-os a géped és nem UEFI-ként írtad fel, akkor meg azért nem fog elindulni.

Szóval a BIOS-ban nézz utána első körben ennek, második körben pedig annak, hogy mi a boot sorrend! Mert ha az USB hátrébb van, mint a HDD, akkor ez is a probléma oka.

2019. aug. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 P.O.C. ***** válasza:
100%

Talán nem jó a a boot sorrend. Ha viszont a pen drive az első, akkor lehet rosszul csináltad a pen drve -ot. Ha UEFI BIOS -os a gép, akkor annak megfelelően kell elkészíteni, vagy be kell állítani a Legacy módot a BIOS -ban.


Persze ha sikerül feltelepítened a Windows 7 -et, utána a Linux nem fog indulni, mert a Windows szétbarmolja a Linux rendszer töltőjét. (Helyreállítható persze, valami Linux Fanboy biztos megmondja neked hogyan).


Ezért szokták úgy, hogy előbb Windowst telepítenek utána Linux -ot.

2019. aug. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!