Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 10 kék halál mit...

Windows 10 kék halál mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Tegnap még a gépem tök jól működött aztán beakartam zárni az egyik programomat majd jelentkezett nála egy olyan hiba amit nem tudtam sehogy se megoldani a lényeg hogy ki kellett kapcsolnom a gépet (nem először volt ilyen és utána mindig jól működött). Amint bekapcsolt ugye betölt stb beírom a jelszót hogy beengedjen az asztalra maga a windows 10 rendszerbe de egy erős 1 perces töltés után kék halál jelentkezik ezzel a kóddal: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

a gépet próbáltam már dism-el megcsinálni de akkor is 50-e s hibakód jelentkezett. Nem lehet alaphelyzetbe se állítani se semmi akármit csinálok vagy nem csinálja végig az adott dolgot vagy egyszerűen vissza dob a bejelentkezésig ahonnan mindenalkalommal kék halált kapok ha beírom a jelszómat. Ha valaki tud erre megoldást azt megköszönném de nem hiszem hogy lesz mivel neten se találtam még csak hasonló esetet se



2019. aug. 23. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Kék halál általában három okból lehet: memóriahiba, meghajtóhiba, windózhiba. Ezek közül leggyorsabban a memóriahibát tudod tesztelni, ha kicseréled a ramot egy másikra (vagy ha több van, akkor egyenként kiveszed őket). Próbálkozhatsz windóz-újratelepítéssel, esetleg live cd-ről indítva a vinyód ellenőrzésével.
2019. aug. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mr. V. ***** válasza:

Azt a rendszer szolgáltatást egy logolt boot-al meg lehetne nézni, hogy mi is az.

Csökkentett módban sem indul el??? Mert erre semmi célzás nem volt, hogy próbáltad-e esetleg úgy.


Parancssor kell és nem dism, hanem sfc /scannow mert ez megkeresi és kijavítja a hibás/sérült fájlokat 10-20 percig is elszüttyög és a végén írja, hogy talált-e hibát vagy nem.


Ugyanitt a parancssorban érdemes még a chkdsk c: /f /r /x parancsot is kiadni, ami felület ellenőrzést is végrehajt a lemezen, nem csak futólag ellenőriz, igaz ez így akár több óra is lehet. (1TB akár 7-12 óra is lehet a gép/HDD sebességétől függően.)


Az alaphelyzettel minden dokumentum és fájl (letöltések, stb, ami a C:-re került, törlődik!


Ha nincs veszteni valód, akkor pedig kár szórakozni az alaphelyzettel, inkább DVD-ről egy tiszta telepítés.


De nem próbáltad még egy korábbi időpontra visszaállítani? Elvileg minden telepítés előtt létrejön egy visszaállítási pont.

2019. aug. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tört windows? Azoknál jelentkezik mert össze akad a legutóbbi nagyobb frissítéssel.
2019. aug. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért írtam ide mert szó szerint mindent próbáltam már. Csökkentett mód összes fajtáját (és nem úgy is kékhalált kapok amint beírom a jelszót és töltődne be) a dism is a legutolsó próbálkozásom volt előtte nyílván megcsináltam az sfc-t és nem talált semmit se. Eredeti win 10 lett felrakva rá kb 4 év alatt semmi baja nem volt 1x-se kapott kékhalált most meg randon jött. Próbáltam alaphelyzetbe állítani nem lehet, próbáltam vissza állítani nem lehet azt se semmit nem enged mert mindig valami hibakóddal jön. Amúgy ez esetben amit kapok kék halálnál illesztőprogram hibára utal de ha működött előtte nem kapott frissítést meg semmi egyebet ami megváltoztatta volna nem értem hogy lehet akkor illesztőprogram hiba. Win7-en gondolkozok hogy azt telepítenék rá de sehol se találok teljesen free nem kalóz szar win7-et így sajnos maradni fog a win10.
2019. aug. 23. 13:57
 5/7 A kérdező kommentje:
A chk...parancssort szerintem meg kihagyom ha tényleg olyan hosszan lenne annyi idő alatt inkább újra húzom az egész gépet azt ha esetleg tényleg valami bug miatt (f...zom automatikus frissítéseivel) ment tönkre akkor az nagy valószínűséggel megfog oldódni, ha nem akkor besz.ptam mert vehetek új gépet amire meg nincs keret.
2019. aug. 23. 13:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor töltsd le a 19.04 -es Win 10 telepítő ISO -t.

Nem windows UserAgent alatt közvetlen ISO érhető el: [link]

Itt egy útmutató hogyan érheted el: [link]

2019. aug. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kösz, majd hazafele veszek egy DVD lemezt azt akkor laptopról rá töltöm a telepítőt. Esetleg még ami most jutott eszembe megpróbálom majd visszaállítani a rendszer képfájlt
2019. aug. 23. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!