Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem én vagyok a saját...

Miért nem én vagyok a saját gépem rendszergazdája?

Figyelt kérdés

2019. aug. 30. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Tessék?
2019. aug. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy nem lesz érthető... ☹

Többet nem akartam írni, mert az hosszú lett volna, de akkor:


Pl. Ikonváltoztatásnál, Beállítások módosításánál, Egyes dolgok átnevezésénél amikor le kéne "okézni" (Folytatás, Megerősítés, ...), akkor ott van az a pajz, és amikor rányomok, kiírja, hogy ehhez renszergazdai jogosultság szükséges. Pedig senki mással "nem függ össze" a számítógép.


Remélem így érthető 🙂

2019. aug. 30. 20:52
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Ez normális, ha rendszergazdai fiókkal lépsz be, akkor sem rendszergazdaként futnak alap esetben a programok (Vista óta). Ha rányomsz a pajzsra, feljön a UAC-s ablak és engedélyezés után kap rendszergazda jogot az adott program. Ha szeretnéd ki tudod ezt kapcsolni, csak írd be a start menübe, hgoy UAC és húzd le a csúszkát. (Bár ennek prgoramozáshoz nem sok köze van, rossz kategóriát válaszottál ki)
2019. aug. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Pontosan ahogy a hármas írta. Bár nem javallot kikapcsolni, mert ha "véletlen" "magától" elindulna egy olyan program aminek nem kellene ahelyett hogy automatikusan lefuttatná magát engedélyt kér rá és te meg tudod tagadni.
2019. aug. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztonsági okokból.
2019. aug. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor inkább nem csinálok semmit.

😊 Csak gondoltam jobban illik ide, mint a biztonságba

2019. aug. 30. 21:14
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a rendszergazdai szerepkör adminisztratív célokra van fenntartva, nem mindennapos használatra.
2019. aug. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ez teljesen normális
2019. aug. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!