Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért hiányzik a laptop...

Miért hiányzik a laptop képének a széle a HDMI-vel összekötött TV képernyőjén, főleg úgy, hogy eddig jó volt?

Figyelt kérdés

Furcsa problémába ütköztem.

Évek óta monitorként használok egy full HD tv-t a laptoppal összekötve. Laptop is full HD felbontást bír. Eddig semmi baj nem volt vele. Minap munka előtt ahogy mindig szoktam kikapcsoltam a tv-t, laptopot hagytam bekapcsolva. Most mikor haza értem, kapcsoltam be a TV-t és már alapból úgy mutatta a képet a TV, mintha túl nagy lenne a kép, és hiányzik a tálca egy réssze stb.

Nem értem magától mi történhetett. Újratettem a videókártya drivert, nem segített. Beállítást sajnos nem találtam szoftveresen, szóval maradt a TV beállitások közötti keresgélés. Találtam egy opciót, ami kitölteti a képet.

Megoldódott a probléma, már nem lóg túl a kép a képernyőn, de látszik, hogy kicsit nagyítottabb a kép. Ha vissza állítom a beállítást ismét túl lóg a képeryő.

Mi történhetett? főleg magától, míg senki nem nyúlhatott a géphez. gpu-val lehet valami baj? Bár nem hiszem, a kép szép, hd filmek mennek, játék megy szóval csak nem romlott el.


Ötletek?



2019. szept. 4. 03:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

16:9 vs 16:10 képarányra tippelek


laptop vs tv


Ha van a graf. kártyánakszoftvere nézd meg a felbontás állítási lehetőségeket, vagy a TV távirányítóján az auto. szélesség vagy válassz megfelelő felbontást.


P.size vagy Picture size vagy hasonló gomb szokott lenni.



Na most ez csak tipp.

2019. szept. 4. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

[link] itt on a beállitás, ahogy eddig mindig volt alapból, viszont látszik ahogy elcsúsznak most a szélek


[link] itt pedig off a beállitás, látszik ahogy helyreáll a kép, viszont kicsit összébb is megy ezáltal.

2019. szept. 4. 03:54
 3/11 A kérdező kommentje:

ez a képarányos cucc még akár lehet is a probléma. belegondoltam, mondjuk véletlen mikor kikapcsoltam vagy most mikor bekapcsoltam a tv-t netán megnyomtam a gombot, de érdekes mód nincs a távirányíton képarány beállítás ami furcsa, mert úgy emlékeztem van.

Szoftveresen a felbontás 1980 ahogy eddig is volt

2019. szept. 4. 04:01
 4/11 anonim ***** válasza:

passzolom, esetleg HDMI portot váltasz, nem kap automatikus képfelbontás jelet, 4:3 Default Wide Zoom az mire vonatkozik? Azt állítani?


Újraindítás volt? Kábel ki-be volt? (csak biztos ami biztos)


off: milyen gmail FF addont használsz?

2019. szept. 4. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam egy másik tvn is a lakásban, és ott is meg volt a probléma, valami szoftveresen történhetett szerintem.
2019. szept. 4. 04:06
 6/11 anonim ***** válasza:

graf kártya szoftverét nyomd default-ra,


Illetve a Windows 10-nél "WIN gomb + P" (projektor) rakja ki a képet, igaz az nem csinál semmit, de egy ide-oda állítást megér. Megkettőzés, Kiterjesztés stb.

2019. szept. 4. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

sajnos ezek is megvoltak, graf kártya szoftverét töröltem, újratettem, frissítettem, a képernyőt megjelenítési formát is változtatgattam, beállítottam, hogy csak pc screen legyen vagy second screen, duplikáltam, kiterjesztettem - semmi nem változott.


Érdekes egy dolog ez :D magától így el baszódnia valaminek.


egyébként csak egy sima levélfigyelő addon

ha arra gondoltál

itt a link

[link]

2019. szept. 4. 04:18
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonló problémám egy FHD tv-vel kapcsolatban. Korábban semmi probléma nem volt, egyszer csak túl nagy lett a kép ahogy neked is. Semmi megoldást nem találtam rá, így maradt az, hogy amikor tv-n használtam a pc-t, kénytelen voltam átállítani mindig a pc asztali felbontását HD-ra (1280x720). Így már nem "lógott túl" a kép a kijelzőn.

Hogy mi okozhatta ezt, fingom sincs.

Emlékszem a régi crt monitorokon nem véletlenül volt állítási lehetőség manuálisan, mikor ilyen probléma adódott. Szóval biztos hogy olyan jelenségről van szó, amit valami szoftveres dolog okoz.

2019. szept. 4. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

[link] itt egy kép a control panelről


NVIDIA control pannelt is megnyitottam gondolván, ott fit on screen-re állítom a display menüponton belül.


na de az hiányzik és csak 3d settings felület van elérhető. Talán itt lehet a probléma, de utána néztem, elvileg nem minden laptopon van további felület. Nem emlékszem nekem volt e, vagy sem évek óta szerencsére rá se kellett néznem a control panelra.

2019. szept. 4. 04:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Kapcsold ki a tévén az overscant.
2019. szept. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!