Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a baja a laptopomnak?

Mi lehet a baja a laptopomnak?

Figyelt kérdés
10 éves gépem van, beépített kijelzővel. 1 hónapja csak a sötétség van . jó fényben , ha jól megnézem látom az ikonokat stb. hang, video, venti minden megy csak sötét. külső monitort csatlakoztattam (csatlakoztatá pillanatában mind a külső monitoron mind pedig a laptopomon volt jól látható kép 5 sec-ig). így már szuper volt minden, azt gondoltam csak a kijelző ment tönkre. egészen 2 héttel ezelőttig. elkezdett külső monitor is fekete lenni, de ezen már ikonok sem látszottak (a laptopomon páárhuzamosan ugyanugy látható halványan). pihentettem kicsit majd visszakpcsoltam és ujból lett kép. ezen képmentes időszakok gyakorisága az idő előrehaladtával egyre csökkent. mára óránként elmegy a külső montorrol a kép és vgay 20 perc után ujraindítom stb....egyszer csak visszajön.lehet tönkrement a videokártya?

2019. szept. 11. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen. Gondolom valamilyen integrált VGA van benne. 10 éves géptől ez már nem lenne újdonság, ha megadta magát a VGA.
2019. szept. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 CspCsj ***** válasza:

A belső kijelzőnél az inverter mehetett tönkre, ha csak a háttérfény nem világít.


Ha már a külső monitoron is elmegy a kép, akkor a grafikus chip többszáz lábának forrasztásai közül egy vagy több megrepedt/elengedett - és a használat közbeni melegedés/tágulás hatására megszűnik az érintkezés.

A chip cseréjét szokták ilyenkor elvégezni. (esetleg a meglévőt lemelegítik, letakarítják és újra beforrasszák)

BGA és reball címszavakra keress rá.

2019. szept. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!