Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Driver irql not less or equal...

Driver irql not less or equal kékhalál, hiába rakom újra?

Figyelt kérdés

A számítógép: Asus x50sr ap059 kisebb fejlesztések vannak rajta, 4gb ram és egy P8600-as processzor.

A fent látható hibaüzenetet küldi, olvastam, hogy az esetek többségében szoftveres probléma áll a háttérben. Én már 3 Windowst tettem a gépre(xp,7,10), a telepítő hiba nélkül lefut, de nem sikerül sosem az első indítás.Próbálkoztam 32 és 64bites rendszerrel is. Kisebb, hordozható linux disztribúciók simán működnek rajta.

Elindulnék hardveres témakörben hibát keresni. Mit nézzek meg először?



2019. okt. 1. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
A windóz egy kék halál mióta létezik..
2019. okt. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Memória, merevlemez, proci, alaplap.
2019. okt. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Elsőre próbáld meg kideriteni, melyik hardver okozza gondot (vagy melyik driver):


Allítsd be a windows-zod, hogy mentse ki a minidump filét kék halál esetén (ha meg nem lenne beállítva): [link]


Aztán, szedd le a Nirsoft blue screen viewer nevezetű programját : [link]


Nyiss meg vele egy létrejött minidump filét (elvielg c:\Windows\minidump\ mappa, dátum és idő szerint), de ha nem indul el a gép akkor valamilyen pendrivéről/cd-ről müködő oprendszerrel beinditod a gépet és úgy szeded le a minidump filét.


Aztán egy móködő gépen kielemezed, hogy melyik az a driver - és a driveren keresztül pedig melyik az az eszköz - ami okozhatja a kék halált.


Az adott eszközhöz tartozó driver frissitése/lebutitása megoldhatja a gondot.


Sok sikert. Üdv.

2019. okt. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tom Benko ***** válasza:

Off: Ha a Linux simán fut rajta, miért nem hagyod azt?


On: Jó lenne valamilyen pontosabb hibaüzenet, általában van benne valamilyen szám, szöveg, ami segít azonosítani a hiba eredetét. Azt le tudnád írni?

2019. okt. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"This, in turn, can be triggered by any of these causes:

- Corrupt system files

- Incompatible device drivers

- Faulty hardware items

- Incorrect software installation

- An downgrade to a lower version of Windows, e.g. downgrading Windows 7 to Windows Vista"

+ még pár hasznos dolog, amit első körben ellenőrizni lehet.

[link]

2019. okt. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!