Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Irásvédett usb van. Sajnos...

Varga zolsz kérdése:

Irásvédett usb van. Sajnos sehogy sem tudom le formázni tudnátok nekem segiteni? Sandisk 32 gb

Figyelt kérdés

2019. okt. 15. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sérült az adattároló. Mindent ments le róla. Linux Live rendszert boot-olva is próbáld meg a formázást. Ha nem megy, nem biztos, hogy érdemes adatokat bízni rá. Lehet azért írásvédett, mert a rajta lévő fájlrendszer sérült.
2019. okt. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod törölni a bootszektort, de ilyenkor már nem megbízható az eszköz, később ráfázhatsz vele.

HD Sentinel írásteszt felülír minden szektort, egyúttal megmutatja a hibákat.

2019. okt. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos a Hard disk programmal nem sikerült semmit sem velle csinálni mert ismeretlen meghajtonak jelleniti meg.
2019. okt. 16. 10:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor azt már elfelejtheted és úgysem lenne már megbízható, amint említettem.

Nemrég rendeltem olcsón SanDisk kártyát, igaz nem pendrive, de a mellékelt átalakítóval az is:

[link]

Noname pendrive-ot korábban rendeltem, nem sebességbajnok, de a dolgát rendesen végzi az is.

2019. okt. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen azért a segitséget.
2019. okt. 16. 19:39
 6/6 anonim válasza:

Nekem is pontosan ilyen problémám volt idén. Egyszer csak olvashatatlanná vált, az újraformázás után meg írásvédett volt.

Sikerült megcsinálni, azóta is használom gond nélkül.


A gond az hogy nem emlékszem biztosan hogy végül melyik program segített. Itt vannak a meghajtómon, de csak tippelni tudok.

Előtte végigpróbáltam tucatnyi dolgot amit a google kidobott tuti megoldásként. Jó mélyre túrtam a neten, és végül egy program pik-pak helyrehozta.

A tippek:

1. Formatter_SiliconPower.exe

Low Level Format-ot végez

2. Meg többet próbáltam innen:

[link]

Valami "MPALL" programok


Sajnos konkrétabbat nem tudok mondani, mert nem tudnám reprodukálni a hibajelenséget.

De nem voltam hajlandó lemondani a pendrive-ról, és sikerült.

Ha különben úgyis a kukában végzi, akkor lehet nyugodtan garázdálkodni rajta. Én nem dobnám ki.

2019. okt. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!