Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek szaxafon...

Mi a véleményetek szaxafon játék felvételéhez Az audio AT 2020 mikrofon esetében külső hangkártyám van behringer umc22?

Figyelt kérdés
2019. okt. 17. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Esetleg megfogalmahatnád valami belgától eltérő nyelven. Pl. magyarul.
2019. okt. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2019. okt. 18. 11:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Az AT 2020 az egy szuper jó kis mikrofon a kategóriájában, nekem is van és szeretem, de nem feltétlenül van neked erre szükséged, ha mást nem akarsz felvenni vele, lehet, hogy jobban jársz egy sokkal szűkebb hangtartományú hangszer mikrofonnal.

Sajnos nem ismerem azokat, amik fúvósokhoz valók, de szerintem ha bariton szaxid van, annak a hangtartománya tart 80-800 Hz ig, ha tenor, akkor meg olyan 110-1000 Hz ig.

Persze erre jönnek még a felharmonikusok, de azok exponenciálisan halkulnak, így nincs igazán szükséged nagyon széles hangtartományra, de jobb ha fúvós fórumon érdeklődsz olyanoktól, akik hasonló cipőben jártak és ott kérdezd, mi a tapasztalat, mi a legoptimálisabb jó megoldás, mert neked olyan mikrofon kell, ami ebben a hangtartományban teljesít jól és nincs alapzaja mellette.

Ezzel szemben az interfészt keveslem, mert a Behringer ugyan teljesen jó cucc, de az umc22 csak 48 kHz -t tud, ám az UMC202HD már 24 bites és 196 kHz hangminőségben vesz fel, de ennél is jobb a Behringer UMC 204HD, mert az ezen kívül szinkron és asszinkron kimenettel is rendelkezik, plusz hab a tortán, hogy midi csatlakozása is van, hátha kell egyszer az is és jobb például a sokkal drágább Steinbergnél, akárki - akármit mond, ennyit azért érdemes lenne rászánni, plusz kábel és állvány.

Na és ebbe tudsz dugni sztereó mikrofonpárt is, mert két mikrofon, vagy két gitárbemenete van, bár a sztereó mikrofonok inkább énekhez, vagy kórushoz valók, de el tudom képzelni fúvóshoz is.

Én például akusztikus gitárt vettem fel egy hozzávaló hangszer mikrofonnal és az AT2020 - al sztereóban, kicsit trükköztem vele, de olyan jó lett, hogy mindenki (profik) azt mondja, hogy tiszta Neumann hangja van, pedig hát állati messze vannak a cuccaim attól.

2019. okt. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tájékoztatást ha lehetne még lenne egy kérdésem .Én is úgy néztem a frekvencia táblázatot,hogy a tenor szaxafon frekvencia terjedelme 100Hz és 800 Hz között van a behringer UMC22 48khz terjedelmű akkor a tenor szaxafon frekvencia terjedelme belefér szerintem. Én különben nem értek a frekvencia és egyéb hasonló technikai dolgokhoz ezért kérdezem mert lehetséges,hogy valamit nem jól tudok. köszönöm
2019. okt. 25. 18:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Mást jelent a két mérték, mást mérünk.

A hangszer esetén a rezgés a kiadható hang mélységét és magasságát jelenti - hangrezgés formájában.

Az interfésznél elektromos rezgésről van szó. Szó se róla, a 48 kHz is elég sok információt tud átvinni, de a 196 kHz az nyilván sokkal többet, gazdagabb lesz a felvétel, de persze megfelelő érzékeny mikrofon is kell hozzá és az AT 2020 megfelelő.

Szóval ez olyan, mint a processzor esetén, amikor mondjuk, hogy ennyi, meg annyi mega, vagy gigaHerz az órajel sebessége. /kHz, mHz, gHz/

2019. okt. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!