Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért kapcsol ki és indul...

Miért kapcsol ki és indul újra lassan a gépem?

Figyelt kérdés

A laptopom HDD-je igen csak gyengélkedett már úgyhogy vettem egy SSD-t. Beszereltem és minden rendben volt addig, amíg rá 3 napra egy áramkimaradás után 10/6 alkalommal lassan kezdett el kikapcsolni a gép. Újraindítások esetén ez a lassúság 10/10 alkalommal fordul elő. Maga a monitor hamar elsötétedik, de a gép maga még pörög vagy 10 percig. Néha a 10 perces elsötétedés után bejön egy kék képernyős DRIVER POWER STATE FAILURE. A legnagyobb és megmagyarázhatatlan probléma az, hogy Windows10 újratelepítés KÖZBEN is lassan indul újra a gép. Annyi különbséggel, hogy friss rendszerrel nem dobálja ki a hibaüzenetet, hanem csak nagy nehezen megküzd a kikapcsolással vagy újra indítással.

Alább leírok pár adatot és a próbálozásaimat


Gép: Asus x550c


Eddig próbálkozásaim:

-Drivirek frissítése különböző frissítő programokkal

-Bios frissítése

-Windows újratelepítése (közben is jelentkezik a hiba)

-Troubleshooting: Power

-fast startup kikapcsolása

-Sfc /scannow

-DISM (majd újra Sfc /scannow)

-CCleaner (register cleaner) and Malwarebytes

-System Maintenance

-Clean Boot

-Driver Verifier ez a link alapján: [link]

Eredménye egy DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION és egy IRQL NOT LESS OR EQUAL kék halál.



2019. okt. 19. 08:12
 1/2 szántóvető ***** válasza:
szerintem az ssd-nél lesz a hiba.csináltál teljes formázást?nem ajánlott,de egy alkalommal megérné elvégezni.
2019. okt. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Teljesen leformáztam már újratelepítésnél. Legutóbb 1 hete.
2019. okt. 21. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!