Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a baja a gépemnek?...

Mi lehet a baja a gépemnek? Vírus netán?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma a monitorom minden előzmény nélkül elkezdett villogni. Azonban észrevettem, hogy a villogások előtt tölt a gép, mintha újra meg újra be akarná tölteni az asztalt.


Alig bírtam bármire kattintani, hiszen mire kattintottam volna, villant és töltött egyet.

Szerencsére a Ctrl+Alt+Del működött, így a feladatkezelőben láthattam, hogy a procim 93-99%-os kihasználtságnál jár. Azonban egy folyamat sem rótt rá feltűnően nagy terhelést.


Egyszer megnyitottam az eszközkezelőt is, a videókártya drivert töröltem. Utána újrajndítottam a gépet, megint Windows billentyű + X, de nem tudtam újra az eszközkezelőre kattintani. Erre minden töltésnél megismételte, amit csináltam: magától nyitotta a Win menüt, majd bezárta... Mindezt úgy, hogy közben az egeret, billentyűzetet hátul kihúztam.


Windows 10-em van, szerelő rakta rá, de egy idő után kiírta, hogy nincs aktiválva..

Akkor ezért fizettem, na mindegy. Most azért is itt kérdem, mert nem akarom már oda vinni a gépet...

Legutóbb videókártya javítás is volt szervizben. A HDD-m 7 éves, de 2 éve SSD-t használok a rendszernek és a fontosabb programoknak.

Az a lényeg, hogy kb. egy hete aktiválta párom a saját kulcsával a szerviz által féltett vinyót.


Köszönöm, ha elolvastad, és segítesz!



2019. okt. 24. 21:39
 1/3 A kérdező kommentje:
Fontos lehet még, hogy ha Ctrl+Alt+Delt nyomok, akkor nem villog. Az asztal viszont folyamatosan.
2019. okt. 24. 22:20
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt. Nincs olyan, hogy "Vinyót aktiválsz".


Az a baj, hogy annyira szerteágazó válasz kellene a leírt problémákra, melyet nálad szerintem inkább csupán egy megbízhatóbb szervíz tudna megoldani.


Ha nagyon segítséget akarsz, és nagyon "csak" itt:


-Windows azonnali újratelepítése. Nem használhat procit ilyen szinten, ennyi ideig.


-Kék halál van? Akkor azonnali ram ellenőrzés, videókártya teszt, processzor hűtésének ellenőrzése.


-SSD-n pláne nincs ekkora hardveres használat, bár proci túlcsordulás történhet ugyan, de nálad ez kizárható, azt hiszem.


-Úgy gondolom, ez inkább szoftveres probléma, mintsem hardveres, és könnyedén orvosolható lenne, amennyiben értenél a gépekhez. Talán, ez nem elvárható mindenkitől.

(D.U.)

2019. okt. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen, lehet, hogy felkeresek egy szervizt, csak az előző konkrétan azt csinálta, hogy a nevemben rossz értékeléseket írt a város többi szervizéről, és azóta nem bízom ebben. Aztán van egy másik, aki tényleg csak lehúzott.


Most első dolgom lesz mobillal kiléptetni a Google fiókomból a gépet, és a winchestert is kiszereltetem... (Az SSD-n szerencsére nem sok dolgom van)


A gép amúgy 2012-es, az ssd és a videókártya újabbak. Lehet, hogy érdemes lenne akkor már másikat venni? Ezzel egyre több a hiba, és nekem nem kell hű de drága kép, csak a LoL és az Excel fusson rajta...

2019. okt. 25. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!